Niestępowo. XI Gminny Przegląd Jasełek z udziałem szkolnych aktorów

środa, 4 stycznia 2017 r., 22:03
fot. Longina Templin

Ponad 280 uczestników z siedmiu placówek oświatowych z gminy Żukowo prezentowało swoje przedstawienia w różnej formie - wierszem, prozą, tańcem i śpiewem. Były jasełka klasyczne i uwspółcześnione. Nie mogło zabraknąć kolęd, ale pojawiły się też nowoczesne piosenki bożonarodzeniowe. Pięciogodzinna impreza zakończyła się ogłoszeniem werdyktu jury i wręczaniem nagród.

Jury brało pod uwagę m. in. dobór tekstu, dykcję, choreografię, scenografię i wartości dodatkowe, czyli występy solistów i wrażenia artystyczne.

- Nie pierwszy raz biorę udział w komisji i muszę przyznać, że ten rok jest wyjątkowy pod względem ilości uczestników i różnorodności grup - powiedziała nam przewodnicząca jury Maria Byczkowska. - Byli mali artyści z przedszkola Bocianowo, uczniowie podstawówek, a nawet z żukowskiej szkoły ponadgimnazjalnej. Nam jako jury trudno było wyłonić najlepszych. Najchętniej dałabym wszystkim pierwsze miejsca.

- Bardzo cenię sobie te jasełka, w których treści religijne, kulturowe przeplatane są ze współczesnością, bo taki przekaż lepiej dociera do odbiorców - kontynuowała nasza rozmówczyni. - Duże podziękowania należą się Joannie Mielewczyk - Pytce, organizatorce imprezy za wyjątkowo duży wkład pracy.

Młodzież z ZSZiO w Żukowie wystąpiła podczas przeglądu gościnnie. Ich występ dedykowano zaproszonym gościom z Litwy.

Jury w składzie: Maria Byczkowska, Elżbieta Januszewska, Maria Falki i Krystyna Rogalewska podjęło następujący werdykt.

Nagrodę specjalną jednogłośnie przyznano zespołowi SOSW w Żukowie.

W kategorii wiekowej klas I - VI
I miejsce - Szkoła Parafialna w Żukowie i Szkoła Podstawowa w Borkowie
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Niestępowie i Szkoła Podstawowa w Żukowie
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Baninie

W kategorii przedszkolnej (dzieci od 3 do 6 lat)
I miejsce - Niepubliczne Przedszkole Bocianowo grupa "Sowy"
II miejsce - SP im. Obrońców Wybrzeża Żukowo i Niepubliczne Przedszkole Bocianowo grupa "Rybki"
III miejsce - Niepubliczne Przedszkole Bocianowo grupa "Żabki" i SP Niestępowo

Organizatorami przeglądu była Szkoła Podstawowa w Niestępowie oraz żukowski OKiS, który ufundował nagrody. Koordynatorką imprezy była Joanna Mielewczyk - Pytka.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.