Darmowa pomoc prawna w powiecie. Sprawdź, gdzie uzyskasz poradę

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 10:19
fot. archiwum/MD-Z

W powiecie kartuskim w pięciu miejscowościach można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. W tym roku zamiast punktu w Centrum Interwencji Kryzysowej powstał punkt w Chmielnie. Sprawdź, gdzie, kiedy i kto może skorzystać z darmowego wsparcia specjalistów.

W punktach nieodpłatnej pomocy prawnej osoby uprawnione do jej uzyskania mogą m.in. otrzymać informacje o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących im uprawnieniach lub o spoczywających na niej obowiązkach, mogą też liczyć na radę w sprawie sposobu rozwiązania problemu prawnego. Radca bądź adwokat udzieli też pomocy w sporządzeniu projektu pisma (z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym).

Kto może skorzystać z pomocy?
Z bezpłatnych porad prawnych korzystać może młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65 lat, kombatanci, weterani, kobiety w ciąży, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną, a także osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej i wobec których w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia.

Chmielno
Punkt powstał w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie przy ul. Gryfa Pomorskiego 20. Prowadzi go organizacja pozarządowa - Fundacja Honeste Vivere, a co za tym idzie pomoc prawna jest udzielana przez adwokata, radcę prawnego albo osobę wymienioną w art. 11 ust. 3 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Punkt czynny jest od poniedziałku do środy w godz. 14-18, w czwartki w godz. 16-20, a w piątki 8-12. Tel. 661 998 166.

Kartuzy
Porad udziela radca prawny w Urzędzie Miejskim przy ul. Hallera 1(wejście od strony ul. 3 Maja). Pomoc udzielana jest w poniedziałki i środy w godz. 8-12, natomiast we wtorki, czwartki i piątki w godz. 12.30-16.30. Tel. 58 694 51 58.

Sierakowice
Pomocy prawnej udziela adwokat w dawnych salkach katechetycznych przy ul. B. Łosińskiego 1. Punkt czynny jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 8-12, natomiast we wtorki w godzinach 12-16. Tel. 609 180 637.

Stężyca
Punkt działa w Gminnej Bibliotece Publicznej, przy ul. Jana III Sobieskiego 15a. Prowadzony jest przez organizację pozarządową - Instytut Aktywizacji Regionów. Z porad można skorzystać w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 8-12, a w czwartki w godz. 13-17. Tel. 58 684 33 54

Żukowo
Z porad skorzystać można w Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Jana Heweliusza, przy ul. Armii Krajowej 2e. Punkt prowadzony jest przez organizację pozarządową - Anteris Fundacja Pomocy Prawnej. Czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 15-19, we wtorki w godzinach 9-13, a w czwartki w godz.10-14. Tel. 697 444 044.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.