Nocna ewakuacja bloku w Żukowie - do jednego z mieszkań wrzucono butelkę z kwasem masłowym

piątek, 6 stycznia 2017 r., 08:19
fot. archiwum

23 osoby zostały ewakuowane w nocy z bloku przy ulicy Armii Krajowej w Żukowie, po tym jak ktoś wrzucił do jednego z mieszkań butelkę z kwasem masłowym. Po likwidacji zagrożenia, mieszkańcy, poza właścicielką lokalu, w którym rozlanono substancję, mogli powrócić do swoich mieszkań.

W nocy z czwartku na piątek około godziny 1.30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wrzuceniu do jednego z mieszkań żelowej substancji o drażniącym zapachu. Na miejsce natychmiast skierowano służby, które z uwagi na unoszący się w całym czterokondygnacyjnym budynku ostry zapach ewakuowały wszystkie znajdujące się w nim 23 osoby. Na czas działań, a więc na około cztery godziny, mieszkańców przetransportowano do strażnicy OSP Żukowo.

Po sprawdzeniu substancji przez strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego JRG Gdynia okazało się, że jest to kwas masłowy. Po likwidacji zagrożenia mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań, poza właścicielką lokalu, do którego wrzucono substancję.

Jak informuje policja, trwają czynności celem ustalenia i zatrzymania sprawcy całego zdarzenia.

W akcji uczestniczyli strażacy z OSP Żukowo, JRG Kartuzy oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego JRG Gdynia.

Do sprawy będziemy wracać.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.