Barwny Orszak Trzech Króli na ulicach Kartuz

piątek, 6 stycznia 2017 r., 16:21
fot. MD-Z

Już po raz trzeci kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez miasto. Na czele z Melchiorem, Kacprem i Baltazarem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców Kartuz i okolic. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Orszak Trzech Króli to wyjątkowe uliczne jasełka. W tym roku barwne korowody przemaszerowały łącznie przez 515 polskich miejscowości. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia, Kartuzy orszak zorganizowały po raz trzeci.

- Uważam, że to wspaniała inicjatywa, świetny sposób na uczczenie Dnia Trzech Króli. Uczestniczymy z rodziną w orszakach od pierwszej edycji. Bardzo się cieszę, że są one organizowane również w Kartuzach - opowiadała jedna z uczestniczek orszaku.

Uczestnicy kartuskiego orszaku spotkali się na Rynku pod kościołem św. Kazimierza i ruszyli pod urząd miejski. Tam najmłodsi otrzymali peleryny w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym, takich jak szaty Mędrców ze Wschodu. A do tłumu dołączyli Kacper, Melchior i Baltazar. W ich role wcielili się parafianie z kościoła św. Kazimierza. Orszak zatrzymywał się jeszcze dwukrotnie - w parku przy ul. Parkowej oraz w pobliżu dworca PKP. Na poszczególnych przystankach uczestnicy poznawali historię narodzin Dzieciątka Bożego oraz okoliczności, które temu towarzyszyły. Orszak zakończono przy szopce na Rynku.

Organizatorem orszaku przy współpracy gminy była parafia św. Kazimierza w Kartuzach. Na zakończenie uczniowie Gimnazjum Katolickiego im. Jana Pawła II częstowali wszystkich ciepłą herbatą.

W powiecie kartuskim orszaki zorganizowano również w Żukowie i w Sierakowicach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.