Sierakowice. Drugi Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:10
fot. AL

Po raz drugi ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

Tegoroczny sierakowicki Orszak Trzech Króli zainaugurował koncert kolęd w wykonaniu artystów zrzeszonych w sekcjach stałych Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, który odbył się w kościele pw. św. Jana. Po nim barwny orszak na czele z trzema mędrcami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przemaszerował ulicami miejscowości, by dotrzeć do Ołtarza Papieskiego.

Mimo bardzo niskich temperatur, drugi już Orszak Trzech Króli w Sierakowicach, zgromadził tłumy, które w ten sposób świętowały uroczystość Objawienia Pańskiego.

AL

W Sierakowicach tych koronowanych głów całkiem sporo. I społeczeństwo tolerancyjne, "turbaniarzy" puściło na czele procesji. Dobrzy królowie i dobre królowe mieszkają w Sierakowicach.
yogizkartuz   piątek, 6 stycznia 2017 r., 22:14