Sierakowice. Drugi Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:10
fot. AL

Po raz drugi ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

Tegoroczny sierakowicki Orszak Trzech Króli zainaugurował koncert kolęd w wykonaniu artystów zrzeszonych w sekcjach stałych Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, który odbył się w kościele pw. św. Jana. Po nim barwny orszak na czele z trzema mędrcami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przemaszerował ulicami miejscowości, by dotrzeć do Ołtarza Papieskiego.

Mimo bardzo niskich temperatur, drugi już Orszak Trzech Króli w Sierakowicach, zgromadził tłumy, które w ten sposób świętowały uroczystość Objawienia Pańskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.