Rodzinne kolędowanie w Kartuskim Centrum Kultury

niedziela, 8 stycznia 2017 r., 17:58
fot. MD-Z

Czternaście rodzin wystąpiło podczas wyjątkowego koncertu świątecznego w Kartuskim Centrum Kultury. Wspólne kolędowanie w niedzielne popołudnie zorganizowało Stowarzyszenie Kaszubskich Inicjatyw Lokalnych im. Św. Józefa - Rodzëna.

Koncert zorganizowano już po raz drugi. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało "Rodzinne kolędowanie - Marszem dla Życia". Uczestnicy koncertu wspólnie śpiewali świąteczne utwory, radując się i manifestując swoje poparcie dla życia.

- Tradycja rodzinnego kolędowania jest tradycją, która towarzyszy wigilii. W moim domu było tak, że zanim odebrało się podarki trzeba było zaśpiewać sześć kolęd po trzy zwrotki. Efekt jest taki, że polubiłem śpiewanie kolęd. Tę tradycję warto kultywować i niech to dzieło rodzinnego kolędowania się rozrasta - mówił na początku koncertu ks. Wojciech Klawikowski, opiekun stowarzyszenia.

Przed rozpoczęciem kolędowania wyświetlono film, który nawiązywał do idei spotkania - tego, że warto walczyć o każde życie.

Na scenie Kartuskiego Centrum Kultury zaprezentowali się m.in. Czarodzieje z Kaszub, rodzina Glinieckich, Herbaszów, Kryszewskich i siostry Fierke.

Na wszystkich czekał też poczęstunek. Wieczór upłynął w radosnej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.