Działają po to, by pomagać innym, bo..."Warto". Zostań wolonatriuszem i przekonaj się sam!

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 12:50
fot. archiwum/MD-Z

Chcą szerzyć ideę wolontariatu i pokazywać, że warto zrobić coś dla innych. Mają ambitne plany i mnóstwo pomysłów. Mowa o klubie wolontariatu "Warto", który od kilku miesięcy działa w Kartuzach i z nową energią wkroczył w Nowy Rok. Dołącz do wolontariuszy i przekonaj się sam, co możesz zmienić w życiu swoim i innych.

Klub Wolontariatu "Warto" powstał wiosną ubiegłego roku. Po krótkiej przerwie z nową energią przystępuje do akcji. Organizacja działa w ramach projektu "Szukam... znajduję... pracuję" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach i Spółdzielnię Socjalną Pasja w Kartuzach.

- Chcemy stworzyć coś na kształt lokalnego centrum wolontariatu - zależy nam na tym, by aktywizować społeczeństwo, ale również działać na jego rzecz. Obecnie szukamy nowych wolontariuszy, ale przyjmujemy też różnego typu oferty na działania w ramach wolontariatu. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy. Planujemy liczne akcje społeczne, wsparcie przy imprezach plenerowych, będziemy organizować spotkania i wycieczki - informuje Magdalena Borkowska, koordynator klubu.

Klub do działania zaprasza osoby w każdym wieku, zarówno młodzież, jak i seniorów. Chętni mogą zgłaszać się do Magdaleny Borkowskiej dzwoniąc pod numer 605 268 571 lub mailowo - koordynator@wolontariat.kartuzy.pl.

Członkowie klubu spotykają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Spotkania wtorkowe odbywają się w godz.15-17 w salach Spółdzielni Pasja w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Mściwoja 28 w Kartuzach, natomiast czwartkowe w tych samych godzinach, ale w sali konferencyjnej GOPS-u przy ul. Gdańskiej 10 w Kartuzach.

Wolontariusze mają bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące - chcą aktywnie uczestniczyć w warsztatach organizacji pozarządowych, zorganizować wystawę "Wolontariat i ja " i cykl wizyt z czytaniem bajek w przedszkolach oraz spotkania informacyjne w szkołach. W planach jest również zorganizowanie zawodów sportowych dla niepełnosprawnych, a także uliczne akcje społeczne takie jak "Uśmiechnij się" czy "Nie daj się cichemu zabójcy - CZAD", a także akcję "Sprzątamy zapomniane groby". Klub planuje również wspierać organizacje pozarządowe w akcjach takich jak Dzień Dziecka czy wspólna Wigilia plenerowa.

Konkurs fotograficzny "Pomagam bo lubię"

Klub wolontariatu zaprasza też do udziału w konkursie fotograficznym. Jego celem jest przybliżenie idei pomagania innym (ludziom, zwierzętom), kształtowanie wzorcowych postaw zachowania oraz ukazanie wolontariatu, jako sposobu na piękne życie. W konkursie może wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Chętni mogą przesyłać maksymalnie po 3 fotografie do 14 lutego 2017r. na adres koordynator@wolontariat.kartuzy.pl. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie klubu wolontariat.kartuzy.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.