Ferie zimowe 2017 - sprawdź, co zaplanowano dla dzieci w Twojej miejscowości

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 15:24
fot. archiwum

Uczniowie już z niecierpliwością wyczekują piątku. Wówczas rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe ośrodki kultury i biblioteki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w Twojej gminie.

Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na ferie pod hasłem "Nocna Kraina". Przygotowany dla dzieci program rozpocznie się Maratonem Bajek Disney'a, który zaplanowano na poniedziałek w godz.14-18. We wtorek o godz. 17 dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach Zumby Kids. Na środę zaplanowano wyjazd do kina na film "Misiek w Nowym Jorku". Czwartek upłynie pod znakiem bajecznych wariacji z animatorem w godz.14-16. Piątek z kolei do dzień spotkania z pierzastymi przyjaciółmi (w godz.16-18) i z sowami (w godz. 18-20). Drugi tydzień ferii rozpocznie się od spotkania w przenośnym planetarium - Odyseja kosmiczna - śladami gwiazd - w godz. 15-18. Wtorek to dzień eksperymentów i odkrywania tajemnic wszechświata ( w godz.15-18). W środę na dzieci czekać będzie przygoda z ekologicznym rakietami kosmicznymi - czyli pojazdami międzyplanetarnymi z surowców wtórnych (w godz.15-117.30). W czwartek o godz.15.30 uczestnicy feryjnych spotkań będą mogli obejrzeć teatrzyk pt. "Skarb to nie tylko złoto", piątek upłynie na zabawach z animatorem pod hasłem "Przygody w Kosmosie" ( w godz.14-16). Chętni mogą zapisywać się na zajęcia dzwoniąc pod numer 58 684 22 05 lub osobiście w biurze GOKSiR-u.

Kartuzy
Sporo będzie się działo też w Kartuzach. Tradycyjnie ciekawy program przygotowało Kartuskie Centrum Kultury, niestety, zajęcia cieszą się tak dużą popularnością, że lista chętnych zapełniła się niemal od razu. Ciekawe propozycje przygotowały jednak również kartuska wypożyczalnia dla dzieci i Muzeum Kaszubskie. W muzeum zajęcia odbywać się będą przez dwa feryjne tygodnie - we wtorki, czwartki i piątki w godz. 11-14. W programie "Bursztynowe ciekawostki", tworzenie latawców ze wzorami kaszubskimi, tkanie na krośnie, malowanie wzorów kaszubskich na płótnie, tworzenie masek karnawałowych i warsztaty z drzeworytu. W spawie udziału w zajęciach należy kontaktować się pod nr tel. 58 681 14 42 lub e-mail: muzeum@muzeum-kaszubskie.com.pl. Wypożyczalnia dla dzieci przy kartuskiej bibliotece zaprasza milusińskich w wieku 7-10 lat w pierwszym tygodniu ferii. W programie zajęcia plastyczne, spotkania z bohaterami bajek i opowiadań oraz gry i zabawy. Zajęcia będą się odbywać od 16 do 20 stycznia w godz. 12-15. Zapisy pod nr tel. 58 681 15 15 wew. 23.

Przodkowo
O tym, że w bibliotece wcale nie jest nudno przekonać się będą mogli uczestnicy spotkań feryjnych w czytelni w Przodkowie. Bibloteka zaprasza w pierwszym tygodniu ferii codziennie od godz.9.30 do 13. W programie codziennie ważny gość, konkursy, gry, zabawy i prace manualne, a także poczęstunek. W drugim tygodniu ferii w poniedziałek, 23 stycznia o godz.11 w bibliotece podziwiać można będzie teatrzyk, w pozostałe dni biblioteka zaprasza od godz.12 na zajęcia świetlicowe, gry planszowe i kolorowanki. W szkołach przygotowano szereg zajęć dydaktycznych i ruchowych. Na pierwszy tydzień ferii zapraszają szkoły w Pomieczynie i Szarłacie, przez dwa tygodnie ferii na zajęcia świetlicowe zaprasza też zespół szkół w Czeczewie. Bliższych informacji na ten temat udzielają dyrektorzy placówek i wychowawcy klas. Samorząd Przodkowski zaprasza dzieci do spędzenia ferii w sposób aktywny. Przez cały okres ferii do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie boisko Orlik oraz tamtejsi animatorzy. W pierwszym tygodniu zimowej przerwy, zajęcia zorganizowane będą pod hasłem "Sport to zdrowie. Ruszaj na Orlika". W godzinach 10.00 do 14.00 wszyscy chętni mogą wziąć udział w rozgrywkach w różnych dyscyplinach sportowych. Na wszystkich uczestników codziennie czekać będą słodkie upominki i i ciepły posiłek. A na zakończenie tygodnia w piątek, jeżeli pogoda pozwoli zorganizowany zostanie kulig bądź też ognisko z kiełbaskami.

Sierakowice
Zajęcia w ferie organizuje także Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. W pierwszym tygodniu w poniedziałek w godz. 10-13 odbywać się będą warsztaty plastyczne pt."Odpoczywaj twórczo". We wtorek odbędą się zajęcia z tańca nowoczesnego w dwóch grupach wiekowych, środa i piątek upłyną pod znakiem "Logoferii" - to zajęcia dla dzieci w wieku 4-10. Czwartek z kolei to zajęcia plastyczne z robienia masek karnawałowych. Drugi tydzień rozpocznie się od warsztatów plastycznych, na wtorek zaplanowano warsztaty z poczucia rytmu - praca nad utworami rozrywkowymi, w środę w GOK-u gościć będzie teatr z Krakowa z dwoma spektaklami - dla przedszkolaków i dla uczniów szkół podstawowych. Czwartek upłynie pod znakiem warsztatów "Zabawki naszych dziadków". W piątek odbędzie się wycieczka na warsztaty przyrodnicze do LGR-u w Chmielnie. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Somonino
Bogatą ofertę zajęć na każdy dzień ferii przygotował też Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Przez dwa tygodnie w godz.13-16 na dzieci czekać będzie masa atrakcji. Na poniedziałek zaplanowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek na placu przy budynku GOK-u oraz zabawy integracyjne. We wtorek odbędą się warsztaty malowania na szkle, a w środę wyjazd do kina, w czwartek GOK odwiedzi grupa teatralna ze spektaklem "Pchła Krętaczka", odbędą się też zajęcia z udzielania pomocy przedmedycznej. W piątek odbędzie się turniej tenisa stołowego i warsztaty robienia upominków dla dziadków. Szczegółowy harmonogram można znaleźć tutaj.Zapisy ruszają od pierwszego dnia ferii. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami tel.: 58 684-11-26 i 512-013-606.

Sulęczyno
Biblioteka w Sulęczynie zaprasza w pierwszym tygodniu ferii w godzinach 11-13 na warsztaty artystyczno - plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Na spotkania w drugim tygodniu laby zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz.10-13. W programie przewidziano m.in. zajęcia artystyczne, gry i zabawy, ognisko, wyjazdy. Przewidziana liczba uczestników 20. Na 27 stycznia zaplanowano spektakle teatralne, które odbędą się w Sulęczynie, Węsiorach i Mściszewicach. Szczegółowe informacje znaleźć można tutaj.

Żukowo
Zajęcia na dwa tygodnie ferii przygotował też Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Pierwszy tydzień upłynie pod hasłem "Dzień Babci i Dziadka świętuje nasza gromadka". W poniedziałek i wtorek w siedzibie OKiS-u odbywać się będą zajęcia plastyczne, koszt udziału w nich to 10 zł. Na wtorek zaplanowano wizytę w bibliotece i zajęcia na Małej Scenie (bezpłatnie). W czwartek odbędzie się wyjazd do kina w Gdańsku na film "Sing" i warsztaty robienia cukierków (koszt 35 zł). Piątek to warsztaty robienia mydełek i zajęcia kulinarne ( 30 zł). W drugim tygodniu zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, teatralne i sportowe, a także spektakl i wyjazd do Gdyni. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.Podczas zajęć będzie przerwa na ciepłą herbatkę i ciasteczka. W koszt wycieczek wliczone są: bilety wstępu, transport, ubezpieczenie, ciepły posiłek, opiekunowie. Zapisy pod nr tel. 58 680 08 48, 58 736 62 01, 731 808 821.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.