Węsiory. Płonął domek letniskowy

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 10:45
fot. archiwum

Najprawdopodobniej na skutek wad urządzeń grzewczych na paliwo stałe były przyczyną nocnego pożaru, do którego doszło w Węsiorach. Spaleniu uległo tam między innymi poddasze domku letniskowego.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kartuzach otrzymał tuż przed godziną 2. Służby zaalarmował mieszkaniec domku letniskowego, który w porę przebudził się i opuścił płonący obiekt.

- Ogniem objęte było poddasze domku letniskowego, które uległo spaleniu wraz z wyposażeniem. Ponadto częściowo spalił się strop drewnianego budynku. Straty wstępnie oszacowano na około 40.000 zł. Wartość uratowanego mienia szacuje się z kolei na 160.000 zł - informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, st. kpt. Fryderyk Mach.

Przypuszczalną przyczyną zaistnienia pożaru jest wada urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

Akcja strażaków na miejscu zdarzenia trwała około 2,5 godziny. Wzięli w niej udział strażacy z OSP Sulęczyno, OSP Skorzewo, JRG Kościerzyna oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.