Glincz. "Z Remusem przez świat susem"

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 15:14
fot. nadesłane

Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu zakwalifikowała się do udziału w programie Erasmus + Mobilność Kadry Edukacyjnej, realizując projekt "Z Remusem przez świat susem". W związku z powyższym cztery nauczycielki tejże placówki miały okazję uczestniczyć w zagranicznych kursach językowych.

27 października Anna Pajewska przedstawiła uczniom prezentację dotyczącą jej pobytu w Berlinie. Najmłodsi mieli do wykonania zadania związane z najważniejszymi zabytkami Berlina, np. Brama Brandenburska, Kolumna Zwycięstwa, Wieża Telewizyjna, Checkpoint Charlie, ZOO w Berlinie. Każda z klas doskonale wywiązała się ze swoich zadań, przygotowując piękne prace plastyczne. Następnie po krótkiej prezentacji z wykorzystaniem prywatnych zdjęć pani Ani z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Berlina i po podzieleniu się przez nią swoimi doświadczeniami z pobytu w Berlinie, dzieci miały okazję posmakować tradycyjnych niemieckich pierników zwanych Lebkuchen przywiezionych przez nią z Berlina.

1 grudnia Grażyna Kurowska przybliżyła społeczności szkolnej Austrię, a w szczególności jej stolicę - Wiedeń, w którym uczestniczyła w kursie językowym. Uczniowie mieli za zadanie wykonać flagę Austrii oraz podjąć próbę nauki kroków walca wiedeńskiego, z którego to tańca słynie odwiedzane przez nas państwo. Od samego rana uczniowie klasy 3 piekli, razem z nauczycielką, sernik wiedeński. Później wszyscy wspólnie odbyli podróż multimedialną po tym pięknym mieście. Uczniowie poznali kilka podstawowych zwrotów w języku niemieckim, zostali również zachęceni do nauki języków obcych. Następnie wspólnie zatańczyli walca przy najbardziej znanej melodii "Nad pięknym, modrym Dunajem" Johanna Straussa. Na zakończenie podróży wszyscy mieli okazję posmakować sernika wiedeńskiego.

Kolejnym miastem jakie będą mieli okazję poznać uczniowie już wkrótce będzie Oxford, w którym w listopadzie ub. r. szkoliły się przez 2 tygodnie dwie kolejne nauczycielki: Aleksandra Ramza i Wioleta Krause.

Możliwości jakie daje Program Erasmus+ są nieograniczone, dzięki samym mobilnościom nauczyciele nabywają nowych umiejętności, które wykorzystają we współpracy z pozostałymi wychowawcami i w pracy z dziećmi. Został on tak opracowany, aby wspierać kraje uczestniczące w programie w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. Erasmus+ to również odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją. Mając na uwadze powyższe, tym bardziej cieszymy się, że kadra naszej szkoły ma możliwość uczestniczyć w tak wielkiej sprawie.

nadesłane/Wioleta Krause, SP Glincz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.