Uczniowie z kartuskiego ZSP pomogli czworonogom z Ciapkowa

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 15:25
fot. nadesłane

Wychowankowie kartuskiego Zespołu Placówek Specjalnych z sukcesem zakończyli akcję "Paczka dla zwierzaczka". Zebranymi darami obdarowali schronisko "Ciapkowo" w Gdyni.

Od listopada w Zespole Placówek Specjalnych oraz w sklepie na Leśnej w Kartuzach prowadzono zbiórkę karmy, koców, kołderek i materacyków dla zwierząt. To inicjatywa uczniów placówki, którzy chcieli zrobić coś dla czworonogów, szczególnie ciepiących w okresie zimowym.

3 stycznia wypełniony po brzegi bus zawiózł kołdry, koce, materace, ręczniki, karmę i wiele innych darów do schroniska dla porzuconych zwierząt w Gdyni. Młodzież zwiedziła schronisko i poznała warunki, w jakich
żyją czworonogi.

- Odwiedziny w schronisku to ogromne przeżycie, w niejednym oku zakręciła się łza. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyłączyli się do akcji - podkreśla Anna Sikorska, koordynator akcji.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.