Senator Bonkowski chce, żeby w Polsce zablokowano Facebooka

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 16:18

Senator Waldemar Bonkowski znów znalazł się na stronach ogólnopolskiej prasy. Tym razem za sprawą facebooka. Jego zdaniem największy portal społecznościowy na świecie należy w Polsce zablokować np. na okres miesiąca. A wszystko przez to, że moderatorzy facebooka zablokowali mu profil. Przez miesiąc reprezentant Kaszub w Senacie nie może komentować, lajkować, ani wysyłać wiadomości za pośrednictwem portalu.

- Robią to regularnie. Chyba przydzielono mi jakiegoś agenta. Jak napiszę jakikolwiek krytyczny komentarz, to momentalnie jestem blokowany. Napisałem pod zdjęciem Clinta Eastwooda, który stał z kijem bejsbolowym i mówił bodajże, że w Europie, rządzi pokolenie ciot, że może wypadałoby gościa posłuchać i zrobić porządek z warcholstwem. Nic więcej. Na myśli miałem warcholstwo, które obecnie dzieje się w parlamencie. Momentalnie zostałem zablokowany z uwagi na to, że wpis narusza standardy - tłumaczy Waldemar Bonkowski, senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem parlamentarzysty w żaden sposób nikt nie powinien czuć się obrażony jego wpisem.

- Samo słowo warcholstwo nie jest słowem wulgarnym, obraźliwym. Na facebooku co chwilę pojawiają się wulgaryzmy i nikt ich nie usuwa. Jest to sprawa polityczna. Odniosłem się do konkretnej sytuacji i jak widać mam jakiegoś w cudzysłowie anioła stróża, który regularnie pisze, że mu się dany post nie podoba, a facebook z automatu mój wpis blokuje - dodaje.

Senator uważa, że na facebooku panuje cenzura, która regularnie dotyka ugrupowań prawicowych, nikt natomiast nie zwraca uwagi na treści "lewackie".

- Konta wielu ludzi o prawicowych, narodowych, katolickich poglądach są blokowane za wypowiedzi, komentarze. A te lewackie, nawet ta pedalska i genderowska narracja może iść na okrągło i nikt tego usuwa. Jeśli przejrzy się facebooka, to na co dzień można zauważyć lewackie, obraźliwe, wulgarne treści. Widzę wiele takich rzeczy, których facebook nie usuwa. A jeśli są treści prawicowe, tradycyjne, narodowe, to momentalnie usuwane. Jest taka totalna cenzura. Wiele osób, którr znam, już kilkukrotnie blokowano. Problemem jest dla mnie kontakt z wyborcami. Ludzie do mnie piszą, a ja przez blokadę nie mogę odpisać - zaznacza senator PiS.

Według parlamentarzysty, w związku z notorycznym usuwaniem prawicowych poglądów, powinno zareagować Państwo i zablokować facebooka w Polsce na jakiś czas.

- Myślę, że Państwo powinno zareagować. Są komentarze, że jak się komuś nie podoba, to niech zrezygnuje z konta,bo to jest prywatna firma i może robić sobie, co chce. Polska jest krajem, w którym panuje demokracja. Nie ma cenzury. Jeśli obca firma ma facebook w Polsce, to musi stosować się do polskiego prawa. Co to znaczy, że jak ktoś ma prywatną firmę, to może robić sobie co chce? Nie można cenzurować, manipulować Polakami. Uważam, że Państwo powinno się tym zająć - akcentuje.

Senator przypomniał też blokady, które dotknęły prawicowe ugrupowania przed 11 listopada.

- Była taka sytuacja z 11 listopada, że wyrzucano całe portale i blokowano. W jakim świecie my żyjemy? Walczyliśmy z komuną, wywalczyliśmy o demokrację, a teraz obce firmy, niepolskie, będą nam narzucać nam swoje i manipulować opinią publiczną - mówi.

Facebook w swoim regulaminie informuje, że usuwa treści propagujące nienawiść, bezpośrednio atakujące użytkowników z powodu ich: rasy, przynależności etnicznej, narodowości, przynależności religijnej, orientacji seksualnej, płci, tożsamości płciowej lub poważnej niepełnosprawności lub choroby.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.