Przeniesienie numeru telefonu do innej sieci

środa, 11 stycznia 2017 r., 17:00
fot. nadesłane

Na rynku, jak grzyby po deszczu, pojawiają się coraz to nowsze oferty operatorów komórkowych, które z dnia na dzień są korzystniejsze i bardziej opłacalne. Jedni oferują łączone oferty, inni najnowsze modele telefonów, dodatkowe prezenty w postaci netbooków, zegarków czy tabletów. Jak zmienić operatora?

Bardzo często zmiana operatora wiąże się nie z samym przejściem do innej sieci i odcięciem się od poprzedniej, ale przeniesieniem swojego dotychczasowego numeru telefonu. Wiele osób, przywiązanych do swojego numeru, a także chcących uniknąć problemów związanych z koniecznością poinformowania wszystkich znajomych, pracowników, klientów czy instytucji, w których zostawiliśmy swój numer, decyduje się na taki krok.

Kiedy najczęściej dochodzi do przeniesienia numeru?

Numer telefonu do innej sieci przenoszony bywa w wyjątkowych sytuacjach, z pewnością nie jest to praktyka np. comiesięczna. Obserwuje się, że powodem skłaniającym do zmiany operatora bywa znalezienie atrakcyjniejszej oferty w konkurencyjnej firmie lub utrata zaufania z powodu jednostkowej sytuacji w dotychczasowej sieci. Dość często poszukiwanie konkretnego modelu telefonu w atrakcyjnej cenie i ofercie jest przyczyną zmiany operatora. Decyzję o przeniesieniu numeru warto podjąć jak najbliżej końca poprzedniej umowy, tak, by nie nałożyły się na siebie dwa zobowiązania i byśmy nie byli zmuszeni do zapłaty dwóch abonamentów. Istnieje możliwość dokładnego zaplanowania daty przeniesienia numeru, co znacznie ułatwi nam całą operację.

Jak wygląda procedura przeniesienia numeru?

Cała procedura przeniesienia numeru staje się coraz łatwiejsza i z każdym rokiem ogranicza się do mniejszej liczby kroków. Przykładowo, przeniesienie numeru do Nju możemy wykonać całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Poprzez stronę internetową operatora wypełniamy formularz, wybieramy ofertę, po weryfikacji danych otrzymujemy mail z dokumentami do podpisu, po które w ciągu 5 dni roboczych przychodzi kurier. Dostajesz wtedy także tymczasowy numer z kartą SIM, z którego możesz korzystać z nowych usług, a do 3 dni otrzymasz informację z datą przeniesienia numeru. O wszelkich operacjach zostajesz poinformowany, zgodnie z preferencjami, e-mailowo, SMSowo lub telefonicznie. Podpis i to wszystko - operator załatwia sprawę w naszym imieniu, co najważniejsze szybko i sprawnie.

Jak widać zmiana operatora nie jest czynnością pochłaniającą wiele naszego czasu, wydaje się, że poszukiwanie nowej lepszej oferty, porównanie dostępnych interesujących nas modeli i propozycji to najdłuższy etap przeniesienia numeru. Całą sytuację uprości także trzymanie się konkretnych dat rozwiązania i podpisania nowej umowy, resztę bierze na swoje barki nowy operator.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.