Wyczechowo. Uszkodzili samochód, ukradli z niego portfel i radio

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 09:40

Policjanci z Somonina zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kilka dni temu włamali się do samochodu, uszkodzili go i ukradli z niego portfel z dokumentami oraz radio. Grozi im nawet kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

8 stycznia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do samochodu. Do zdarzenia doszło w Wyczechowie. Sprawcy wybili w pojeździe szyby, zerwali lusterka, wgnietli maskę, a ze środka ukradli portfel z dokumentami oraz radio. Właściciel wycenił straty na ponad 2 tysięcy złotych. Na miejscu policjanci wykonali dokumentacje fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady, które miały pomóc w zatrzymaniu sprawców.

Sprawą natychmiast zajęli policjanci z Somonina oraz kryminalni. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 27 lat. Śledczy przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa może im grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.