Kartuzy. Policjanci odzyskali przywłaszczony telefon

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 09:59

Mieszkanka powiatu wejherowskiego przywłaszczyła telefon wart kilkaset złotych. Policjantom z kartuskiej komendy udało się ją namierzyć i odzyskać urządzenie.

10 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego o wartości kilkuset złotych. Do kradzieży miało dojść w autobusie, którym jechał pokrzywdzony. Funkcjonariusze od razu zarejestrowali w policyjnej bazie danych numery pozwalające na identyfikację utraconego telefonu. Policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli monitoring. Nagrania umożliwiły wytypowanie sprawcy kradzieży.

W poniedziałek policjanci udali się do jednego z mieszkań na terenie powiatu wejherowskiego. Tam zastali 34-letnią kobietę, którą przywłaszczyła telefon. Była zaskoczona sytuacją, jednak dobrowolnie oddała telefon, tłumacząc policjantom, że go znalazła.

Odzyskany telefon wrócił do właściciela, a 34-latka niebawem usłyszy zarzuty przywłaszczenia telefonu Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policjanci przypominają, że znalezione rzeczy nie są naszą własnością. W przypadku znalezienia jakiegokolwiek przedmiotu trzeba dążyć do oddania go właścicielowi. W przeciwnym razie popełnia się przestępstwo przywłaszczenia.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.