Kartuzy. Zimowy tor przeszkód dla pieszych

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 11:32
fot. nadesłane

Korzystający z chodnika biegnącego wzdłuż ulicy Prokowskiej w Kartuzach muszą liczyć się z utrudnieniami. Jeden z właścicieli odśnieżył sobie wjazd na podwórko usypując przy tym hałdę śniegu na chodniku. - Ten pan chyba zapomniał, że chodnik jest dla pieszych. Trudno przejść tędy samemu, co dopiero mają powiedzieć matki z wózkami - oburza się nasza Czytelniczka.

Pokryte śniegiem, a nierzadko także i warstwą lodu chodniki, nie ułatwiają korzystanie z nich pieszym. Nie upraszczać pieszych wędrówek postanowił też jeden z właścicieli posesji przy ulicy Prokowskiej w Kartuzach, który, jak informuje jedna z naszych Czytelniczek, zafundował korzystającym z chodnika dodatkową przeszkodę.

- Pan odśnieżył sobie wjazd, kosztem pieszych. Idąc chodnikiem nagle napotyka się na hałdę śniegu. Początkowo jeszcze, gdy śnieg nie był tak zmrożony, jakoś dało się przejść. Teraz jest to kawał zmarzniętej bryły. Trudno się idzie samemu, a co dopiero mają powiedzieć matki z dziećmi w wózkach - pisze oburzona Czytelniczka.

Jak dodaje, taka sytuacja panuje już od kilku dni.

Przypominamy więc, że za odśnieżanie chodnika odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości, wzdłuż której biegnie ciąg pieszy. A zgodnie z kodeksem wykroczeń każdy kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.