Polonez maturzystów w zimowej, kapryśnej aurze

piątek, 13 stycznia 2017 r., 13:48
fot. MD-Z

W piątek przed południem tegoroczni maturzyści z ośmiu szkół powiatu kartuskiego zgodnie z coroczną tradycją zebrali się na kartuskim Rynku, by krokiem poloneza rozpocząć odliczanie do egzaminów dojrzałości. W tym roku tanecznemu korowodowi towarzyszyły intensywne opady śniegu.

Już po raz dziewiąty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w tym roku zmierzą się z egzaminami maturalnymi odtańczyli na kartuskim Rynku poloneza. Pary rozpoczęły taniec przy budynku starostwa. Korowód liczący około 200 osób poprowadzili starosta Janina Kwiecień oraz burmistrz Mieczysław Gołuński. Uczniowie tańczyli do muzyki Antoniego Sutkowskiego w aranżacji Tadeusza Korthalsa.

Warto dodać, że w tym samym czasie poloneza odtańczono też w powiatach świdnickim, łowickim i tatrzańskim, z którymi współpracuje samorząd powiatu kartuskiego.

Poloneza zakończono wspólną modlitwą w kościele św. Kazimierza.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.