W Gowidlinie "czołówka", w Łapalicach tir zablokował drogę

piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:42
fot. AL

W piątkowe południe służby już dwukrotnie interweniowały przy zdarzeniach drogowych. W Gowidlinie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. W Łapalicach ciężarówka stanęła w poprzek drogi, tym samym blokując ruch. Padający śnieg utrudnia warunki na drogach, stąd służby apelują zachowanie szczególnej ostrożności.

Do zdarzenia w Gowidlinie na ulicy Kartuskiej doszło około godziny 12. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe - Opel Astra i VW Passat. Kierująca jednym z nich straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyły się z drugim pojazdem. Szczęśliwie żadnej z kierujących samochodami kobiet nic się nie stało. W akcji ratowniczej uczestniczyli strażacy z OSP Gowidlino, OSP Sierakowice, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Kilka godzin wcześniej służby ratunkowe interweniowały w Czeczewie. Tuż przed godziną 8. kierująca Volvo 34-letnia kobieta najechała na tył ciągnika rolniczego. Kobieta będąca w zaawansowanej ciąży została przetransportowana do szpitala. Podróżujące z nią sześcioletnie dziecko nie odniosło żadnych obrażeń.

Ponadto strażacy pomagali odblokować ruch w Łapalicach, gdzie ciężarówką stanęła w poprzek drogi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.