Pomieczyno. Ugrali dla Orkiestry ponad 9600 złotych!

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 08:49
fot. nadesłane/Beata Ludwichowska

W Zespole Szkół w Pomieczynie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrano po raz ósmy. Festyn zorganizowano dzięki inicjatywie i wspólnej pracy rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów, a także wsparciu szkół z Czeczewa, Wilanowa i Przodkowa. Organizatorom udało się ustanowić nowy rekord. 25 Finał w Pomieczynie zakończono zebraniem 9.635,87 złotych.

Sala gimnastyczna w pomieczyńskiej szkole w niedzielne popołudnie po brzegi wypełniła się uczestnikami 25 Finału WOŚP. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Rada Rodziców pod czujnym okiem przewodniczącego - Ryszarda Walkusza przygotowała pyszne wypieki, których razem z kawą skosztować można było w orkiestrowej kawiarence. Popołudnie umilały występy uczniów - rozpoczęli finał koncertem kolęd. Następnie na sali pojawiły się ,,Gwiazdki z Wilanowa", które złożyły przybyłym życzenia, rozdały cukierki i zaprosiły do wspólnej zabawy.

Piękne tańce i piosenki regionalne zaprezentował Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca ,,Przodkowianie". Swoimi talentami muzycznymi pochwalili się również uczniowie z Zespołu Szkół w Czeczewie. W przerwach pomiędzy występami gościom przygrywał zespół ,,Premium". Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z loterii fantowej oraz wziąć udział w aukcji, którą z wielkim zaangażowaniem prowadziły w tym roku panie Beata Ludwichowska i Elżbieta Kreft. Wolontariusze wraz z Marzeną Szreder kwestowali również przed kościołem.

- Po podliczeniu wszystkich pieniędzy okazało się , że udało nam się zebrać 9.635,87 zł. W 2016 kwota wynosiła 7963,64 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy byli tego dnia z nami . To dzięki tak licznie przybyłym gościom mogliśmy zebrać pieniądze, które w tym roku zostaną przeznaczone na podstawowe oddziały dziecięce oraz godną opiekę medyczną seniorów - informuje Beata Ludwichowska.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.