Wolontariusze z Banina zebrali dla WOŚP ponad 45 tys. złotych!

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 09:34
fot. nadesłane

Już po raz dziesiąty wolontariusze z Banina zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu sztabu i ludzi wielkich serc udało im się zebrać aż 45.813,80 złotych.

Wolontariusze kwestowali w kilku miejscach w Baninie m.in. przy kościele, w pobliżu sklepów, na stacji benzynowej oraz w parku handlowym Matarnia w Gdańsku. Pojawili się również na charytatywnym turnieju squasha rangi B+, który zorganizowano w studiu s7. W tym roku młodzieży i dzieciom z Banina udało się ustanowić nowy rekord sztabu. Uzbierali wspólnie ponad 45.800 zł. Podczas ubiegłego finału było to 35.694,94 złotych.

- Uśmiech na twarzy każdego wolontariusza, który oddaje puszkę z większą bądź mniejszą kwotą w środku jest dla mnie - szefa sztabu ogromną motywacja do tego, żeby działać za rok, dwa, trzy... Słowa Jurka Owsiaka" "To, że gramy po raz 25, to już jest rekord. To, że ludzie chcieli z nami grać i grają na całym świecie, to jest potrójny rekord" są dla nas szefów sztabów i wolontariuszy inspiracją na dalsze wspólne lata "grania" -podkreśla Małgorzata Lewińska, szefowa banińskiego sztabu.

- Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za niesamowity Finał pełen wrażeń i cudownych emocji. Zmarznięci, przemoczeni, z bolącymi nogami od wielu przemierzonych kilometrów ale uśmiechnięci, szczęśliwi i zachwyceni, że mogliśmy pomóc tym, którzy bez naszego wsparcia nie poradzą sobie w chorobie, samotności i zagrożeniu życia czyli tym najmłodszym i najstarszym. Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem potrafimy zdziałać coś naprawdę niesamowitego - dodaje.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.