Banino. Przemek walczy o odzyskanie sprawności. Możesz pomóc przekazując mu swój 1 proc.!

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 11:43
fot. nadesłane

Przemek z Banina ma dziewięć miesięcy. Jest wesołym, energicznym chłopcem. Lubi bawić się i każdego dnia stara się aktywnie spędzać czas, choć jego życie już od momentu narodzin jest nieustanną walką o najmniejszy ruch rączką. Podczas jego porodu zerwany został bowiem splot ramienny. Chłopiec ma już za sobą operację. Potrzebuje jednak intensywnej rehabilitacji. A to wymaga sporych nakładów finansowych. W walce o odzyskanie sprawności możesz pomóc Przemkowi i Ty, choćby przekazując na jego leczenie 1 proc. swojego podatku!

Wszystko zaczęło się podczas porodu. Pojawiły się komplikacje - nastąpiło zerwanie splotu barkowego. Po zdiagnozowaniu schorzenia Przemek zaczął przechodzić rehabilitacje. Codziennie z mamą, tatą i starszym bratem ćwiczył, by zacząć reagować lewą ręką na ich dotyk. Wraz z rodzicami przejechał seki kilometrów, by uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, a tym samym ratować rączkę.

W sierpniu przeszedł operację, podczas której lekarze zrekonstruowali mu splot ramienny. Po operacji założono gips. Po jego zdjęciu rozpoczęły się dalsze rehabilitacje i podróże pociągami. Aby nie zanikały mu mięśnie potrzebuje intensywnej rehabilitacji i wsparcia specjalistów - neurochirurga, rehabilitanta i neurologa. To wszystko wymaga jednak dużych nakładów finansowych.

Przemek znajduje się pod opieką Fundacji Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona. Aby wesprzeć małego mieszkańca Banina w walce o odzyskanie sprawności, można wpłacać darowiznę na konto fundacji bądź przekazać na jego rzecz 1 proc. swojego podatku.

Aby to uczynić w formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000142952, a w rubryce "Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1 proc." podaj: Galuhn Przemysław. Wpłaty na konto można z kolei przekazywać na numer: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001 tytułem "Galuhn Przemysław - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.