Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2003

środa, 18 stycznia 2017 r., 13:15
fot. nadesłane/Mariusz Lamk

7 stycznia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2003 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to już siódmy turniej z cyklu SOMONINO CUP, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A najlepsza okazała się drużyna Szargana Somonino, która zdobywając 7 pkt. Obok niego awans do ćwierćfinałów uzyskali SMS/Gryf II Słupsk (5 pkt) oraz FC Gowidlino (4 pkt). Drużynie GKS Morena Gdańsk (1 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupa B była najbardziej wyrównana i walka trwała do ostatniego meczu. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu grupę wygrała łączona drużyna Amatora Kiełpino i Gimnazjum Somonino wyprzedzając Zefir Gdynia (obie po 5 pkt) uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Obok nich awans uzyskali zawodnicy Potoku Pszczółki (3 pkt). Czwarte miejsce zajął Portowiec Gdańsk (2 pkt), któremu pozostała walka o dalsze miejsca. W grupie C o zwycięstwo trwała walka pomiędzy dwiema drużynami. Dzięki lepszemu bilansowi bramek najlepszy okazał się SMS/Gryf Słupsk wyprzedzając Radunię Stężyca (obie po 7 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś trzecia GTS Wiślinka (3 pkt) oraz czwarte FC II Gowidlino (0 pkt) zagrali o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, gdzie FC II Gowidlino pokonało GTS Wiślinka 2:0, zaś GKS Morena w derbach Gdańska po bezbramkowym remisie okazała się lepsza w serii rzutów karnych od Portowca wygrywając 2:1.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które przyniosły bardzo wiele emocji. Pierwsze dwa spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami i by wyłonić zwycięzcę znów potrzebne były rzuty karne, w których wpierw Zefir Gdynia pokonał 3:2 SMS/Gryf II Słupsk, a następnie pierwsza drużyna klubu ze Słupska pokonała 1:0 FC Gowidlino. Kolejny mecz również zakończył się remisem, tym razem 1:1 i w rzutach karnych dość niespodziewanie Szargan Somonino uległ Potokowi Pszczółki 2:3. W ostatnim meczu padła jedna bramka autorstwa zawodnika Radunii Stężyca, która tym samym pokonała Amatora Kiełpino/Gimnazjum Somonino. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.

Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął Portowiec Gdańsk pokonując GTS Wiślinka 3:0, zaś dziewiąte GKS Morena Gdańsk wygrywając 2:0 z FC II Gowidlino.
W meczach o miejsca 5-8 padły dwa remisy. W pierwszym nie padły żadne bramki i w serii rzutów karnych SMS/Gryf II Słupsk pokonał FC Gowidlino 5:4. Następnie zaś w meczu derbowym po remisie 1:1 Amator Kiełpino/Gimnazjum Somonino pokonał w karnych Szargana Somonino 3:2.
Oba mecze półfinałowe wygrały mimo sporego oporu przeciwników faworyzowane drużyny z grupy C. SMS/Gryf Słupsk pokonał Zefira Gdynia 1:0, zaś Radunia Stężyca okazała się lepsza od Potoku Pszczółki w stosunku 2:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme FC Gowidlino pokonało Szargana Somonino 2:0. W kolejnym meczu po bezbramkowym remisie SMS/Gryf Słupsk pokonał 4:3 Amatora Kiełpino/Gimnazjum Somonino dzięki czemu zajął piąte miejsce. W ‘małym finale" Potok Pszczółki po remisie 0:0 pokonał 3:2 Zefir Gdynia, rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej. W finale spotkały się dwie najrówniej grające tego dnia drużyny SMS/Gryfa Słupsk oraz Radunii Stężyca, które stworzyły bardzo emocjonujące widowisko podobnie jak w fazie grupowej. Po wyrównanej walce ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się zawodnicy ze Słupska wygrywając 1:0.

Składy medalistów:
1. SMS/Gryf Słupsk - Kornel Kaniowski, Marcel Kaca (2), Jacek Grzebielichowski (3), Tomasz Parzych (2), Jakub Mondrzejewski, Kacper Werra
2. Radunia Stężyca - Dominik Kaliszewski, Oskar Cylka, Kacper Tempski, Mateusz Juński (1), Błażej Kulwikowski (5), Patryk Wnuk - Lipiński, Tomasz Jeszka, Jakub Klasa, Konrad Cichosz
3. Potok Pszczółki - Dawid Wrzeszcz, Oskar Smoliński, Ireneusz Pluta (2), Adrian Molisak (1), Kamil Żebrowski (2), Kacper Piotrowski (1), Jakub Piaskowski

Ostateczna kolejność:
1. SMS/Gryf Słupsk
2. Radunia Stężyca
3. Potok Pszczółki
4. Zefir Gdynia
5. SMS/Gryf II Słupsk
6. Amator Kiełpino/Gimnazjum Somonino
7. FC Gowidlino
8. Szargan Somonino
9. GKS Morena Gdańsk
10. FC II Gowidlino
11. Portowiec Gdańsk
12. GTS Wiślinka

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Błażej Kulwikowski (Radunia Stężyca)
- najlepszy bramkarz : Kornel Kaniowski (SMS/Gryf Słupsk)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Jacek Grzebielichowski (SMS/Gryf Słupsk)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.