Powiat. Rusza projekt termomodernizacji za ponad trzy miliony złotych

środa, 18 stycznia 2017 r., 14:05
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kartuzach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczego w Żukowie, Dom Pomocy Społecznej w Kobysewie i filia DPS w Sulęczynie - te obiekty zostaną poddane termomodernizacji. Samorząd powiatu pozyskał na ten cel dofinansowanie z Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Projekt pn. "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu kartuskiego" wsparcie dotacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

W związku z projektem pracami termomodernizacyjnymi objęte zostaną cztery budynki jednostek organizacyjnych powiatu - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczego w Żukowie, Dom Pomocy Społecznej w Kobysewie i filia DPS w Sulęczynie.

- Audyty energetyczne sporządzone dla każdego z budynków wykazały niską efektywność energetyczną i potrzebę przeprowadzenia pilnych prac termomodernizacyjnych, obejmujących m.in.: docieplenie przegród budynków, modernizację instalacji c.o. i c.w.u., wymianę źródeł ciepła oraz montaż odnawialnych źródeł energii - informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej systemów budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu kartuskiego. Jego realizacja zakłada zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych o 214 813,61 kWh rocznie oraz szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych - 23 tony równoważnika CO2 rocznie.

Kompleksowe przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w obiektach użyteczności publicznej pozwoli na znaczne ograniczenie strat energetycznych oraz wpłynie na racjonalizację poziomu energii zużywanej przez przedmiotowe budynki. Okres realizacji projektu przewidziany jest lipca 2016 r. do listopada 2018 roku.

Wartość projektu wynosi 3 006 857,84 zł zaś dofinansowanie na poziomie 85 % stanowi kwotę 2 174 395,65 zł.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.