Żukowo. Plastyczne, kulinarne i teatralne ferie z OKiS-em

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 21:08
fot. Longina Templin

Pierwszy tydzień zimowych ferii w żukowskim Ośrodku Kultury i Sportu upłynął pod hasłem "Dzień Babci i Dziadka świętuje nasza gromadka". Dla kilkudziesięcioosobowej grupy dzieci przygotowano m. in. zajęcia plastyczne, kulinarne, wizytę w bibliotece oraz wycieczkę do Gdańska. Przed uczestnikami jeszcze cały tydzień feryjnej laby pod hasłem "Zaczytani - zaczarowani".

Zajęcia w pierwszej połowie tegorocznych ferii były tak pomyślane, aby ich efektem stały się prezenty dla babć i dziadków. Uczestnicy podczas zajęć plastycznych, przygotowywali prezenty (serduszka z filcu i świeczniki ze sznurka jutowego) dla swoich babć i dziadków.

W środę dzieci udały się do żukowskiej Biblioteki Publicznej. Tam mając do dyspozycji pełne półki książek, wybrały "Czerwonego Kapturka", którego fragmenty będą przedstawiać w ostatnim dniu ferii na Małej Scenie przy żukowskim gimnazjum.

Na czwartek zaplanowano wycieczkę do Gdańska. W kinie ponad 40 dzieci obejrzało film Sing, a po seansie odwiedziły Ciuciu Manufakturę Słodyczy, gdzie wykonywały własnoręcznie lizaki.

W piątkowe przedpołudnie w siedzibie OKiS-u pod okiem pań z firmy "Piana mydlana" dzieci wykonywały ekologiczne z naturalnych składników mydełka, które otrzymają ich babcie i dziadkowie. Zajęcia były tak ciekawe, że swoich sił spróbowały także pracownice OKiS-u. Nawet dyrektorka placówki Aleksandra Rogalewska znalazła wolną chwilę, aby tym mydlanym rękodziełom się przyjrzeć.

W tym dniu również odbywały się zajęcia kulinarne. Wioleta Krause uczyła dzieci pieczenia ciast. Efektem wspólnej pracy były czekoladowe babki. Ponadto przygotowano życzenia na wspomniany już spektakl teatralny na podstawie baśni o Czerwonym Kapturku.

Na uczestników ferii w OKiS-ie czekają jeszcze takie zadania jak: wykonanie kostiumów i dekoracji. Aby wszystko jak najlepiej wypadło, będą też próby, zajęcia teatralne z dramy, dykcji i recytacji.

Nie zapomniano również o sporcie. Zajęcia odbędą się w hali sportowo - widowiskowej żukowskiego gimnazjum.

W programie jest jeszcze druga wycieczka. Tym razem na lekcje edukacyjne do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Koordynatorką zajęć jest Paulina Milczanowska przy współpracy instruktorów: Moniki Spychalskiej, Wiolety Krause, Moniki Wolf, Edyty Wrezy i Jacka Drążka.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.