Ferie trwają w najlepsze - tak spędzają je dzieci w Chmielnie i Somoninie

wtorek, 24 stycznia 2017 r., 15:26
Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie fot. nadesłane/GOK Somonino

Mija drugi tydzień ferii zimowych. Ośrodki kultury, biblioteki i szkoły przygotowały dla uczniów szereg ciekawych propozycji. Prezentujemy relacje z zajęć, które w pierwszym tygodniu laby odbywały się w gminnych ośrodkach kultury w Chmielnie i w Somoninie.

Ferie w Somoninie rozpoczęto ogniskiem i pieczeniem kiełbasek przy placu Gminnego Ośrodka Kultury. Potem czas upływał na wspólnej zabawie - kalamburach, rebusach i zgaduj-zgaduli. We wtorek dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle i zabawie z balonami. Środa upłynęła filmowo - na wycieczce do kościerskiego kina. Czwartek z kolei był dniem z teatrem, uczestnicy zajęć zgłębiali też tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej.

W Chmielnie z kolei tegoroczne ferie w GOKSiR mijają pod hasłem ,,Nocna Kraina''. Motywem przewodnim pierwszego tygodnia były tajemnicze sowy.

- Podczas zajęć, które odbywały się codziennie urozmaicaliśmy dzieciom czas : maratonem bajek , zabawami z animatorem, zumbą kid's. Dodatkowo zorganizowaliśmy dla nich również wyjazd do kina w Cieplewie. W piątek dzieciaki przygotowały piękne sówki z masy solnej, tydzień zakończony został wizytą odlotowych gości w Goku - prawdziwych sów - informuje Katarzyna Puzdrowska.

- Drugi tydzień zaczęliśmy kosmiczną odyseją! Odwiedziło nas przenośne planetarium z Zabrza. Młodzi odkrywcy poznają historie wszechświata! Starałyśmy się by oferta ferii była ciekawa dla każdego, by zajęcia były kreatywne i pełne magii.Trudno dziś zainteresować dzieci na tyle by odłożyły smartphone czy tablet choćby na moment. Z przyjemnością możemy powiedzieć: UDAŁO NAM SIĘ Zapraszamy na kolejne zajęcia! W środę budujemy ekologiczne rakiety kosmiczne, w czwartek zapraszamy na teatrzyk a w piątek czas umili nam animatorka - Dominika Rutkowska - dodaje.

Informacje na temat zajęć w drugim tygodniu ferii znajdziesztutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.