Łapalice. Miał dwa promile - renault uderzył w ciężarówkę

wtorek, 24 stycznia 2017 r., 15:37
fot. archiwum

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 45-letni kierujący renault megane, który we wtorkowe popołudnie spowodował kolizję z samochodem ciężarowym. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej w Łapalicach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault megane 45-letni mężczyzna jadąc od Kartuz w kierunku Łapalic zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie kierowany przez niego pojazd zderzył się z samochodem ciężarowym. Przeprowadzone badanie na zwartość alkoholu w organizmie wykazało się, że 45-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie dwa promile alkoholu - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.

Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.