Odwiedź Aquapark w Redzie, spotkaj się oko w oko z rekinem i przeżyj niezwykłą przygodę

środa, 25 stycznia 2017 r., 08:34
fot. nadesłane/mat. prasowe/Aquapark Reda

15 rekinów rafowych i ponad 800 egzotycznych ryb, 12 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, statek piracki dla najmłodszych, luksusowe saunarium dla spragnionych relaksu - to zaledwie kilka przykładów z ogromu atrakcji czekających na odwiedzających Aquapark w Redzie. To jedyne takie miejsce w Europie. Tu przepłyniesz tunelem otoczonym rekinami, zobaczysz je też z perspektywy morskich głębin - nurkując w specjalnym basenie. Kompleks idealny na wyprawę z rodziną lub z przyjaciółmi jest odległy od Kartuz zaledwie o 40 kilometrów.

Redzki aquapark otwarto pod koniec lipca ubiegłego roku. Ten niezwykły kompleks to idealne miejsce na wyprawę z przyjaciółmi czy rodzinną wycieczkę. Czas pełen niezapomnianych wrażeń spędzą tu zarówno dzieci, jak i dorośli. Atrakcje przygotowano tak, by każdy znalazł tu dla siebie coś interesującego. Powodów, dla których warto odwiedzić park w Redzie wymienić można mnóstwo - nie starczyłoby na to czasu, dlatego prezentujemy pięć najważniejszych.

Po pierwsze - drugiego takiego nie ma w tej części Europy

Redzki aquapark to jedyny tego typu kompleks na naszym kontynencie. Najbliższy, które daje możliwość zetknięcia się oko w oko z królami morskich głębin, znajduje się na Tenerife. W Redzie powstało imponujące akwarium z prawdziwą rafą, w którym pływają sprowadzone z Sri Lanki żarłacze rafowe czarnopłetwe. Rekiny te nie są może tak imponujących rozmiarów, jak np. żarłacz biały, ale spotkanie z nimi i tak dostarcza niesamowitych wrażeń. Morskich drapieżników jest piętnaście, prócz nich w olbrzymim akwarium pływa ponad 800 egzotycznych ryb innych gatunków. Największy z rekinów ma około 1,2 metra długości, w ciągu najbliższych lat urośnie do ponad 2 metrów.

Rekiny można podziwiać z trzech perspektyw - przez akwarium, przepływając na pontonach w specjalnym tunelu bądź nurkując w głębokim basenie. Akwarium znajduje się w specjalnej sali, którą odwiedzić możemy jeszcze przed rozpoczęciem zabawy w kompleksie. Rejs pontonami przez tunel rozpoczynamy wchodząc dosłownie przez paszczę rekina. W trakcie przejażdżki poczujemy się, jak nurkowie zgłębiający podwodne królestwa. Od niedawna rekiny zobaczyć można też nurkując w basenie o głębokości 2,2 metra. Zanurzając się w nim zobaczymy te niezwykłe drapieżniki przez przeszklone ściany.

Po drugie - to raj dla dzieci i idealne miejsce na zabawę dla całej rodziny

Kompleks został tak zaprojektowany, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Na najmłodszych czeka przygoda na prawdziwym statku piratów, zacumowanym w basenie o głębokości 30 cm, gdzie na dzieci czekają armatki wodne, siedem zjeżdżalni i mnóstwo zabawek.

Kompleks podzielony jest na kilka części, prócz Zatoki Piratów, odwiedzić możemy akwen otoczony zamkowym murem, gdzie rządy sprawuje władca głębin Kraken. Tu świetnie spędzą czas młodsi, a ci nieco starsi mogą odprężyć się na ławeczkach z masażerami karku i pleców. Miłośnicy bardziej intensywnych doznań skorzystać mogą z biczy wodnych oraz wodospadu, który tworzy kaskada wody wylewająca się z wiadra o pojemności 400 litrów.

W kompleksie znajduje się też olbrzymie jacuzzi, które pomieści 24 osoby czy basen imitujący fale Bałtyku. Pływa się w nim na oponach, fale kołyszą się osiągając wysokość nawet 1,5 metra. Ci, którzy przyjemność czerpią przede wszystkim z pływania, będą mogli skorzystać z basenu sportowego z wydzielonymi torami. Nie lada atrakcją jest też wijąca się przez cały kompleks - leniwa rzeka. Płynąc na pontonie, liczącym 315 metrów długości odcinkiem odkryjesz wszystkie tajemnice wodnego świata redzkiego parku.

Nad basenami umieszczono też restaurację, w której posilić się można w przerwie od wodnych harców. Niebawem na terenie aquaparku będzie można spędzić całą noc. Służyć temu będzie ukryta w ogromnym kompleksie rajska plaża z indiańskimi namiotami.

Po trzecie - nie brakuje atrakcji dla miłośników mocnych wrażeń

Porządny zastrzyk adrenaliny zapewni fanom ekstremalnych doznań zjeżdżalnia - Ultra Speed. To nie lada gratka dla miłośników mocnych wrażeń - wskakujesz do rury, która przez około sześć metrów wiedzie niemal pionowo w dół. Zjazd trwa około pięciu sekund, ale tej przejażdżki nie zapomnisz nigdy. Dla tych, którzy spragnieni są wrażeń, ale nie aż tak silnych jak Ultra Speed, idealną propozycją będzie zjeżdżalnia Blue Cosmo. To szybki zjazd pontonem, z mnóstwem zakrętów. Dodatkowych wrażeń zapewniają efekty wizualne.

Przygotowano też coś dla tych, którzy lubią radością dzielić się z innymi. Ciekawą opcją dla nich będzie zjeżdżalnia Multi Adventure. Szerokim tunelem, wypełnionym niezwykłymi efektami świetlnym podróżować można na pontonach dwuosobowych. Na rodzinne przejazdy idealnie nadaje się natomiast zjeżdżalnia Family Slide. Ma 3 metry szerokości i 48 metrów długości. Zjeżdżać nią można zarówno w pontonach pojedynczych, jak i dwuosobowych.

Po czwarte - znajdziesz tu największe saunarium na Pomorzu

Redzki aquapark to nie tylko baseny i zjeżdżalnie - w obiekcie znajdują się restauracje, sklepy, wkrótce otwarty zostanie komfortowy fitnessclub, a od niedawna działa tam świat saun. Na miłośników tej formy relaksu czeka m.in. największa w tej części kraju sauna sucha, która pomieści 70 osób. Na terenie saunarium działa też sauna fińska, gdzie temperatura wzrasta do 95 stopni Celsjusza, sauna sucha solna z piękną ścianą z brył solnych i sauna leśna, gdzie zrelaksujemy się przy zapachu brzozy i będziemy mieli okazję uczestniczyć w seansach z misami tybetańskimi. Wkrótce na zewnątrz pojawi się sauna kaszubska z seansami aromatycznymi na bazie naturalnych olejków, które pobudzają zmysły i znakomicie wpłyną na ciało. Aktualnie aromatyczne pokazy obywają się w saunie bursztynowej.

Kompleks uzupełniają dwie łaźnie - śródziemnomorska i bałtycka, a także pomieszczenia z prysznicami wrażeń, czy arktyczna salka do nacierania się lodem.

Po piąte - to świetna rozrywka za niewielkie pieniądze

Wbrew pozorom odwiedziny w aquaparku w Redzie nie nadszarpną domowego budżetu. Za ulgowy trzygodzinny bilet wstępu zapłacimy w dzień powszedni zaledwie 30 zł (1 godzina - 15 zł), za normalny natomiast 40 zł (godzinny 20 zł). Całodniowa wizyta w parku to z kolei koszt 40 zł przy zakupie biletu ulgowego, a 50 zł - normalnego. W weekendy, ferie i święta zapłacimy za każdy bilet o 5 zł więcej.

Park oferuje też bilety rodzinne w bardzo przystępnych cenach. Rodzice z dwójką dzieci (lub rodzic z trójką dzieci) za całodniowy pobyt w dzień powszedni zapłacą 110 zł, a w weekend 130 zł. Za trzygodzinny pobyt zapłacą odpowiednio 70 lub 90 zł.

Aquapark Reda
ul. Morska 5
aquaparkreda.pl
Godziny otwarcia:
Niedziela - czwartek: 9-22
Piątek - sobota: 9-23

Aqua Spa & Saunarium Reda
Poniedziałek - czwartek: 14 - 22
Piątek: 14 - 23
Sobota: 10 - 23
Niedziela: 10 - 22

Odwiedź stronę aquaparku na facebooku - www.facebook.com/AquaparkReda

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.