Sierakowice. Ponad pół miliona na edukację i sport dla NGO

środa, 25 stycznia 2017 r., 12:05
fot. archiwum

Ponad pół miliona złotych sierakowicki samorząd przeznaczył na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w zakresie edukacji i sportu w 2017 roku. Tradycyjnie największa pula środków, bo aż 421.000 zł, trafiła do sektora sportowego.

533.000 zł - dokładnie tyle środków gmina Sierakowice wygospodarowała z budżetu z przeznaczeniem dla organizacji pozarządowych w 2017 roku. Fundusze te zostaną wykorzystane na realizację projektów w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz kultury fizycznej, sportu i rekreacji.

W sumie pieniądze trafią do 12 stowarzyszeń i klubów na realizację 13 zadań. W zakresie edukacji dotacje pozyskały dwie organizacje. Konto Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Uśmiech Dziecka" zasili kwota 85.000 zł. Środki te zostaną przeznaczone na organizację warsztatów tamecznych "Po prostu tańcz" oraz dowóz dzieci i młodzieży realizujących obowiązek szkolny do Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Szklanej. Z kolei Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Sierakowicach pozyskało kwotę w wysokości 27.000 zł na organizowanie transportu i opiekę w czasie przewozu wychowanków do Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Sierakowicach.

Drugi obszar, w ramach którego organizacje mogły ubiegać się o dotacje, a mianowicie sektor sportu i rekreacji został dofinansowany kwotą 421.000 zł. W tym zakresie środki trafią do 10 stowarzyszeń. Największa pula środków, bo aż 124.000 zł, trafi do Klubu Sportowego BAT Sierakowice. Gminny Klub sportowy Sierakowice pozyskał kwotę 106.160,50 zł, Wiejski Klub Sportowy F.C. Gowidlino 71.800 zł, natomiast Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kamienica Królewska 71.500 zł.

Ponadto granty otrzymali też: Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe (6.039,50 zł), Uczniowski Klub Sportowy "Lis" Sierakowice (30.000 zł), Towarzystwo Przyjaciół Ucznia "Horyzont" przy Gimnazjum w Sierakowicach (4.000 zł), Kaszubskie Stowarzyszenie "Navigator" (4.000 zł), Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mojusz (2.000 zł) oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Pomorski (1.500 zł).

Ze szczegółową listą przyznanych dotacji można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.