Powalcz o dotację na własny biznes! Wnioski można składać do 13 lutego

środa, 25 stycznia 2017 r., 15:20
fot. archiwum

Do 13 lutego można składać wnioski o przyznanie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach zadania "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach". Projekt skierowany jest miedzy innymi do mieszkańców powiatu kartuskiego będącymi osobami bezrobotnymi, czy z niepełnosprawnością. Jednorazowa dotacja może wynieść do 19.350 zł. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie finansowe przez okres sześciu miesięcy.

Projekt "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" skierowany jest do osób zamieszkujących powiaty kartuski, wejherowski i pucki. Warunkiem uczestnictwa w nim jest pozostawanie bez pracy (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30. roku życia) oraz być osobą w wieku 50 lat i więcej lub kobietą lub osobą niepełnosprawnością bądź osobą długotrwale bezrobotną bądź też osobą o niskich kwalifikacjach. W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie minionych dwunastu miesięcy.

Celem projektu jest utworzenie i zwiększenie trwałości nowo powstałych 270 mikroprzedsiębiorstw na terenie trzech powiatów. W jego ramach uczestnicy mogą liczyć na bezpłatne, obowiązkowe szkolenia, które obejmuje szkolenie "ABC przedsiębiorczości" (60 godzin, 10 dni) oraz dodatkowe szkolenia wynikające z diagnozy potrzeb szkoleniowych przeprowadzonej przez doradcę zawodowego dla każdego z uczestników projektu i ujętej w formie Indywidualnego Planu Działania (30 godzin, 5 dni). Ponadto na jednorazową dotację inwestycyjną w kwocie do 19.350 zł oraz wsparcie pomostowe przez okres sześciu miesięcy do 1.850 zł.

Projekt będzie realizowany w trzech turach. W powiecie kartuskim rekrutacja obejmie 28 osób w każdej z trzech tur (I tura: styczeń-luty 2017r. II tura: sierpień - październik 2017r., III tura marzec - maj 2018r. ).

Formularze rekrutacyjne wraz z wymaganymi załącznikami można składać do 13 lutego w Spółdzielni Socjalna Pasja w Kartuzach ul. Mściwoja II nr 28 a.

Z dokumentami rekrutacyjnymi można zapoznać się tutaj, skąd można także pobrać formularz zgłoszeniowy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.