Powalcz o dotację na własny biznes! Wnioski można składać do 13 lutego

środa, 25 stycznia 2017 r., 15:20
fot. archiwum

Do 13 lutego można składać wnioski o przyznanie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w ramach zadania "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach". Projekt skierowany jest miedzy innymi do mieszkańców powiatu kartuskiego będącymi osobami bezrobotnymi, czy z niepełnosprawnością. Jednorazowa dotacja może wynieść do 19.350 zł. Dodatkowo możesz liczyć na wsparcie finansowe przez okres sześciu miesięcy.

Projekt "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" skierowany jest do osób zamieszkujących powiaty kartuski, wejherowski i pucki. Warunkiem uczestnictwa w nim jest pozostawanie bez pracy (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30. roku życia) oraz być osobą w wieku 50 lat i więcej lub kobietą lub osobą niepełnosprawnością bądź osobą długotrwale bezrobotną bądź też osobą o niskich kwalifikacjach. W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie minionych dwunastu miesięcy.

Celem projektu jest utworzenie i zwiększenie trwałości nowo powstałych 270 mikroprzedsiębiorstw na terenie trzech powiatów. W jego ramach uczestnicy mogą liczyć na bezpłatne, obowiązkowe szkolenia, które obejmuje szkolenie "ABC przedsiębiorczości" (60 godzin, 10 dni) oraz dodatkowe szkolenia wynikające z diagnozy potrzeb szkoleniowych przeprowadzonej przez doradcę zawodowego dla każdego z uczestników projektu i ujętej w formie Indywidualnego Planu Działania (30 godzin, 5 dni). Ponadto na jednorazową dotację inwestycyjną w kwocie do 19.350 zł oraz wsparcie pomostowe przez okres sześciu miesięcy do 1.850 zł.

Projekt będzie realizowany w trzech turach. W powiecie kartuskim rekrutacja obejmie 28 osób w każdej z trzech tur (I tura: styczeń-luty 2017r. II tura: sierpień - październik 2017r., III tura marzec - maj 2018r. ).

Formularze rekrutacyjne wraz z wymaganymi załącznikami można składać do 13 lutego w Spółdzielni Socjalna Pasja w Kartuzach ul. Mściwoja II nr 28 a.

Z dokumentami rekrutacyjnymi można zapoznać się tutaj, skąd można także pobrać formularz zgłoszeniowy.

AL


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.