Mùlk - w najlepszej kaszubskiej restauracji na Pomorzu otwarto nową salę bankietową na 200 osób

sobota, 28 stycznia 2017 r., 14:02
fot. nadesłane

Jest takie miejsce na Kaszubach, w którym, jak nigdzie indziej, doświadczysz prawdziwej kaszubskiej gościnności, rozsmakujesz się w regionalnej kuchni, zachwycisz kulturą i tradycją. Mowa o Mùlku - wyjątkowej kaszubskiej restauracji, która od pięciu lat prężnie się rozwija. Dziś tworzy przepiękny kompleks trzech obiektów - prócz restauracji, znaleźć w nim można także sklep z tradycyjnymi, regionalnymi specjałami, własną manufakturę przetwórstwa mięs, a teraz również hotel i salę bankietową, która pomieści nawet 200 gości.

Nową salę otwarto uroczyście w piątkowy wieczór, 27 stycznia. Wieczór uświetnił występ małych przyjaciół Mùlka - kaszubskiego zespołu dziecięcego o tej samej nazwie, wśród atrakcji był też pokaz barmański. Na wszystkich gości czekał też wyborny poczęstunek. Na początku uroczystości głos zabrał właściciel obiektu - Dariusz Labudda.

- Za trzy tygodnie minie pięć lat, od kiedy Mùlk oficjalnie rozpoczął swoją działalność. 19 lutego 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie. Podczas tego spotkania wiele życzliwych osób życzyło mi, by wszystko poszło w dobrym kierunku. To, że dziś tu jesteśmy, w trzecim obiekcie Mùlka, świadczy o tym, że się nam udało. Ale to też zasługa Was drodzy goście - tego, że tu przyjeżdżacie, chcecie tu przebywać i smakuje wam nasza kuchnia. Dzięki temu możemy się rozwijać - podkreślał Dariusz Labudda, właściciel kompleksu.

W 2014 roku obok restauracji stanęła - Kùzniô Mùlka - to obiekt, w którym znajduje się m.in. sklep z tradycyjnymi, regionalnymi specjałami wytwarzanymi na miejscu. Otwarto tam także manufakturę przetwórstwa mięsa o lokalnym charakterze. Sama restauracja latem oferuje 300 miejsc siedzących wraz z tymi w ogródku, zimą natomiast jest ich 230. Lokal cieszy się tak wielkim uznaniem i powodzeniem wśród klientów, że wnętrze codziennie wypełniają tłumy. Wielkość porcji, smak serwowanych potraw i wyjątkowo miła obsługa sprawiają, że każdy opuszcza to miejsce z uśmiechem na twarzy wracając po wielokroć. Właściciel lokalu nie spoczął jednak na laurach - w marcu 2016 rozpoczął budowę sali bankietowej, w której mieści się również hotel z 20 miejscami noclegowymi.

Nowy obiekt Mùlka ma powierzchnię 1.500 m kw. Prócz klimatycznej, przepięknie urządzonej sali bankietowej, znajduje się w nim hotel z dwudziestoma pokojami. Budynek jest podpiwniczony, a na jego najniższym poziomie wkrótce powstanie SPA.

Przepiękna sala o wnętrzu wykończonym kamieniem i cegłą idealnie nadaje się do celebrowania najważniejszych chwil w życiu. To znakomite miejsce na wesele oraz rodzinne uroczystości.

Obiekt jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, tym samym znakomicie się nadaje również na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe, szkolenia i konferencje.

Podczas uroczystości otwarcia nowej sali właściciel skierował serdecznie podziękowania na ręce wszystkich, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu.

Słów uznania dla gospodarzy obiektu nie szczędzili zaproszeni na otwarcie goście.

- To miejsce jest urocze i magiczne. Nas, jako gospodarzy tego powiatu cieszy każde nowe miejsce, a co dopiero tak piękne! Cieszy z wielu powodów - rozsławia nasz region i powiat, jest fantastyczną formą jego promocji, ale też daje miejsca pracy wielu osobom, a właścicielom - dochód i satysfakcję. Bardzo cieszymy się z osiągnięć pana Darka, jego żony i całego zespołu. Serdecznie gratulujemy - podkreślała Janina Kwiecień, starosta powiatu kartuskiego.

- Przez pięć lat Dariusz Labudda i jego załoga pokazali, że można doskonale przyjmować gości i zachwycać ich wyśmienitą kuchnią. Tutaj się przyjeżdża wypocząć. Przed pięciu laty życzyłem Wam wielu osiągnięć, dziś życzę ich jeszcze więcej - mówił Mieczysław Woźniak, przewodniczący rady powiatu.

Głos zabrali także przedstawiciele samorządu żukowskiego.

- Jako gospodarz tej gminy jestem dumy z tego, że na jej terenie powstało i powstaje tak niezwykle klimatyczne miejsce, w którym możemy zobaczyć to, co najpiękniejsze w Kaszubach - cała stylistyka i te artystyczne detale zachwycają każdego gościa - podkreślał Wojciech Kankowski, burmistrz Żukowa.

- Z Mùlkiem związany jestem właściwie od początku. Dopingowałem każdy krok właścicieli. Warto dodać, że od początku Mùlk związany jest ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim. Tutaj świętowaliśmy 10-lecie naszego oddziału z Banina, tu od pięciu lat odbywa się również festiwal filmów kaszubskich - to wyjątkowe miejsce - dodał Witold Szmidtke, przewodniczący żukowskiej rady miejskiej.

Obiekt poświęcił ksiądz dr Daniel Knapiński, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

- Piękno pracy pana Dariusza ilustrują słowa św. Pawła, który w jednym ze swoich listów napisał "Nikt z nas nie żyje dla siebie". Patrząc na życie pana Darka, widzimy, że on nie zamyka się tylko we własnym kręgu. Pan Dariusz jest bardzo życzliwy dla lokalnej społeczności, parafii banińskiej i robi bardzo wiele dla kultury kaszubskiej. Jest wzorem restauratora, który od rana do wieczora przebywa ze swoimi pracownikami. O wyjątkowości tego miejsca świadczy też to, że załoga Mùlka jest związana z nim od początku, a kto odchodzi zawsze wraca. Niech Bóg Wam błogosławi - mówił proboszcz.

Choć nową sala bankietowa została dopiero otwarta, już wzbudza ogromne zainteresowanie narzeczonych - przyszłych par małżeńskich. Pierwsze rezerwacje na przyjęcia weselne już poczyniono. Każdy, kto odwiedzi Mùlka przekona się, że nowa sala to wymarzone miejsce na każdą wyjątkową uroczystość.

Restauracja Mùlk
Miszewko
ul. Kaszubska 63
Rezerwacja stolików w restauracji tel. 58 728 41 92
Organizacja imprez tel. 662 252 208
mulk.pl

Odwiedź profil Mùlka na facebooku.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.