Kartuzy. 2-letnie dziecko potrącone na przejściu dla pieszych

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 10:15

W niedzielne popołudnie na przejściu dla pieszych na placu św. Brunona samochód potrącił dwuletnią dziewczynkę. Wyrwała się swojej mamie i wbiegła na jezdnię na czerwonym świetle wprost pod przejeżdżające auto.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13.40 na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną na placu Brunona. Do przejścia podeszła 29-letnia kobieta z dwuletnią córką.

- W pewnym momencie dziecko wyrwało się matce i wybiegło na jezdnię na czerwonym świetle. Potrącił ją, przejeżdżający na zielonym świetle opel vectra, którym kierowała 51-letnia kobieta - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Dziewczynka wraz z mamą została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno mama dziewczynki, jak i kierująca oplem 51-latka były trzeźwe.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia bada policja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.