Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji. Rekordzista miał 2,8 promila

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 11:17

Trzech nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch bez uprawnień do kierowania pojazdami zatrzymali w miniony weekend na drogach powiatu funkcjonariusze policji. Rekordzista miał około 2,8 promila. Dodatkowo funkcjonariusze ujęli dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy mimo sądowych zakazów.

W nocy z piątku na sobotę, około godz. 2 w Tuchomiu policjanci z komisariatu w Żukowie zatrzymali 30-letniego mieszkańca Ciechocinka, który kierował nissanem. Po badaniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili kierowcę w policyjnych systemach - nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Nissan został zabezpieczony na strzeżonym parkingu, policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

W sobotę o godz. 17 w Skrzeszewie żukowscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu, który kierował skodą octavią, mimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Kilka godzin później, ok. godz. 1.20 w tej samej miejscowości funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, który prowadził volkswagena passata. Mężczyzna miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Prawie 2,8 promila miał 26-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, którego policjanci zatrzymali w sobotę w Zaworach.

- Mężczyzna kierował audi, uderzył samochodem w ogrodzenie jednej z posesji - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymano w niedzielę o 17.25 w Lisich Jamach. 56-latek kierujący fordem galaxy miał w organizmie 2 promile alkoholu. Okazało się, że nie ma tez uprawnień do kierowania pojazdami.

Jak informuje policja, za niestosowanie się do sądowych zakazów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.