Żukowo. 36-latek spowodował kolizję. Miał ponad 1,4 promila

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 11:58
fot. archiwum

Żukowscy policjanci zatrzymali w poniedziałek kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Jeden z nich spowodował kolizję i wsiadła za kierownicę mimo braku uprawnień. Druga z zatrzymanych osób to 31-letnia mieszkanka powiatu - miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek Żukowie na ul. Gdyńskiej funkcjonariusze z komisariatu w Żukowie zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna kierował skodą fabią. Najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, którym kierował 39-letni mieszkaniec Gdańska.

- Kiedy policjanci sprawdzili trzeźwość sprawcy zdarzenia okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili dane kierowcy w policyjnej bazie - mężczyzna nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie więc za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie, tym razem kobietę, policjanci zatrzymali około godz. 22.50 w Pępowie. 31-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego kierowała Citroenem Xsara mając w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a samochód trafił na parking strzeżony.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.