Ogólnopolski sukces Marii Formella - uczennicy Technikum Ekonomicznego w Kartuzach

środa, 1 lutego 2017 r., 13:10
fot. nadesłane

Uczennica Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach została finalistką II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Maria Formella uczy się w klasie III Technikum Ekonomicznego w ZSZiO w Kartuzach. Aby dostać się do ścisłego finału musiała przejść pomyślnie etap szkolny oraz okręgowy, które odbyły się w ZSZiO w Kartuzach. Etap centralny olimpiady zorganizowano w ZSZ nr 1 w Szczecinku. Maria znalazła się w gronie najlepszych 64 uczniów w kraju z 41 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

- Temat tegorocznej olimpiady "Handel a gospodarka" był bardzo rozległy merytorycznie i obejmował wiedzę i umiejętności z przedmiotów ekonomicznych, informatyki, języka angielskiego zawodowego - informuje Małgorzata Klasa, opiekun naukowy finalistki.

Warto dodać, że uczennica z tytułem finalistki zwolniona jest przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, z części pisemnej egzaminu na kwalifikacje A.36, czyli prowadzenie rachunkowości, oraz ma możliwość otrzymania stypendium naukowego. Szkoła, w której kształci się finalistka olimpiady otrzymuje natomiast cenne punkty w rankingu najlepszych szkół w Polsce.

- Maria Formella jest zdolną i ambitną uczennicą, która lubi uczyć się przedmiotów ekonomicznych - podkreślają nauczyciele dziewczyny.

Tak wielki sukces to również zasługa pracy wielu nauczycieli. W przygotowanie Marii do konkursu zaangażowali się Joanna Wenta, Ryszard Kąkol oraz Małgorzata Klasa, która nie tylko pełni rolę opiekuna naukowego, ale wraz z Renatą Rybakowską zorganizowała olimpiadę na etapach szkolnym i okręgowym w ZSZiO w Kartuzach.

Organizatorem Olimpiady było Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy zaś patronem naukowym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

Oprac.MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.