Sulęczyno. Pełne frajdy ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury

środa, 1 lutego 2017 r., 14:36
fot. nadesłane/GOK Sulęczyno

Wyjazd do kina, muzeów czy na kręgielnie, bal karnawałowy i wiele innych atrakcji przygotowano dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie. W dniach od 23 do 27 stycznia zorganizowano tam zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

W poniedziałek 23 stycznia odbyły się zajęcia zapoznawcze - organizacyjne, mające na celu poznanie się wszystkich uczestników zajęć, następnie miały miejsce zajęcia artystyczno - plastyczne z państwem Sylwią i Czesławem Birr ze Mściszewic. Uczestnicy zajęć mieli możliwość rozbudzenia swojej wyobraźni rysując i malując witraże oraz różne pejzaże. Prace wyszły znakomicie. Po zajęciach artystycznych wszyscy pojechali na kręgle do "Kistonu".

We wtorek 24 stycznia odbyła się wycieczka do Kościerzyny, w czasie której zwiedzaliśmy Muzeum Akordeonu i Muzeum Kolejnictwa. Inicjatorem wyjazdu był Pan Paweł Nowak, dzięki któremu uzyskaliśmy darmowe bilety do obu muzeów, za co składamy mu serdeczne podziękowania.

Dodatkowo we wtorek na terenie gminy Sulęczyno odbyły się trzy spektakle teatralne w wykonaniu Studia Teatralnego Krak - Art z Krakowa. W Sulęczynie miał miejsce spektakl pt. "Złota Rybka", w Węsiorach pt. "Zaczarowany Młynek" a w Mściszewicach pt. "Królowa Śniegu".

W środę 25 stycznia wszyscy uczestnicy zajęć wybrali się do Koszałkowa, gdzie główną atrakcją były zjazdy na oponach, które przysporzyły wszystkim sporo frajdy i radości. Po zjazdach udaliśmy się do chaty, gdzie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ciepłą herbatą. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Sulęczyna.
W czwartek 26 stycznia grupa osób biorących udział w naszych zajęciach oraz dodatkowe chętne osoby wzięły udział w wyjeździe do Kina Remus do Kościerzyny. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film animowany pt. "Balerina". Była to opowieść o11-letniej Felicji, które spełniała się na tanecznym parkiecie.

W piątek 27 stycznia miało miejsce zakończenie zajęć, podczas którego odbył się bal przebierańców. Miały też miejsce różnego rodzaju konkursy, podczas zabawy odwiedził nad pan Wójt Bernard Grucza. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Dodatkowo należy wspomnieć iż w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Mściszewicach odbył się II Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Sulęczyno, który organizowany był przez GOK Sulęczyno i ZS Mściszewice - pełna relacja z turnieju znajduje się na stronie GOK Sulęczyno.

Nadesłane/GOK Sulęczyno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.