Blisko 200 seniorów świętowało w Gowidlinie

sobota, 4 lutego 2017 r., 14:16
fot. AL

W sobotnie przedpołudnie w Zespole Szkół w Gowidlinie świętowano Dzień Babci i Dziadka. W sumie na sali gimnastycznej zgromadziło się aż blisko 200 seniorów, dla których przygotowano wiele niespodzianek, a wśród nich tą najbardziej wzruszającą, jaką były występy ich wnucząt.

W gowidlińskiej szkole Dzień Babci i Dziadka jest dniem szczególnym. W tegorocznym święcie uczestniczyło blisko 200 seniorów z terenu aż czterech sołectw.

Tradycyjnie dla licznie zgromadzonych gości przygotowano szczególną niespodziankę. Nic tak bowiem nie wzrusza babcie i dziadków jak występy ich własnych wnucząt. Seniorzy nie kryli więc radości, wzruszenia i dumy, która ich rozpierała, gdy na scenie specjalnie dla nich ich wnuczki i wnukowie prezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne, czy aktorskie.

Na zakończenie części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły rozdali wszystkim świętującym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. Najlepsze życzenia seniorom złożyli też sołtys sołectwa Gowidlino Jolanta Dyszer, wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, przewodniczący Rady Rodziców Janusz Wenta oraz dyrektor Zespołu Szkół w Gowidlinie Aleksandra Stark.

- Dzień babci i dziadka to okazja, aby wyrazić uznanie dla państwa działań i doświadczeń. Sposobność do tego, aby podziwiać wasze wartości, docenić skarbnicę nabytej wiedzy, z której mogą czerpać następne pokolenia. Drodzy seniorzy, jesteście przykładem życiowej mądrości i pokory. Cechuje was często spokój, radość i wyrozumiałość. Posiadacie wspaniałą kulturę osobistą, której w dzisiejszych czasach zwyczajnie brakuje. Z okazji waszego święta w imieniu wszystkich uczniów, pracowników, jak i przedstawicieli rady rodziców Zespołu Szkół w Gowidlinie życzę wielu lat życia w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Niech każdy dzień będzie wypełniony ludzką życzliwością, serdecznością, wdzięcznością i pomocą. Niech jesień życia będzie czasem radości i spełnienia - życzyła Aleksandra Stark.

Uroczystość zwieńczył wspólny poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.