Somonino. Jerzy Kowalewski z zastępcy wójta na sekretarza gminy

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 10:29
fot. archiwum

Jerzy Kowalewski nie jest już zastępcą wójta w gminie Somonino. Został odwołany z tego stanowiska przez wójta z dniem 31 stycznia. Od lutego pełni za to funkcję sekretarza w tamtejszym urzędzie.

Zarządzeniem wójta gminy Somonino Mariana Kryszewskiego z dniem 31 stycznia br. Jerzy Kowalewski został odwołany ze stanowiska zastępcy wójta, które to sprawował przez ostatnie sześć lat. To jednak nie koniec przygody Jerzego Kowalewskiego z somonińskim urzędem. Od lutego pełni tam funkcję sekretarza. Wakat na tym stanowisku pojawił się po odejściu na emeryturę Sabiny Recław -Drewa.

- Powracam do pracy, którą najbardziej lubię. Funkcję sekretarza wcześniej pełniłem przez wiele lat w urzędzie w Żukowie i Kartuzach. Nieskromnie mogę powiedzieć, że na tym się znam najlepiej - mówi Jerzy Kowalewski.

Z samorządem Jerzy Kowalewski związany jest od sierpnia 1990 roku. Najpierw przez osiem lat piastował stanowisko kierownika urzędu rejonowego w Kartuzach. Przez kolejne osiem lat pełnił funkcję sekretarza w żukowskim urzędzie, a następne cztery lata w kartuskim magistracie. W grudniu 2010 roku został powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Somonino.

AL

Komu zwolnił stanowisko??
yogizkartuz   poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 22:23