Bardzo dobry start narciarzy Cartusii w Biegu Jaćwingów

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 12:28

Narciarze Cartusii po raz kolejny wzięli udział w Biegu Jaćwingów w Gołdapiu. W 28 edycji imprezy do rywalizacji przystąpiło około 200 zawodników. Reprezentanci Kartuz bardzo dobrze się spisali.

Bieg Jaćwingów to największy w północnej Polsce masowy bieg narciarski. Corocznie startuje w nim kilkuset zawodników. Zaliczany jest obok biegów: Ski Tour Augustów, Biegu Sasinów i Piskiego Biegu o Puchar Jabłoni do cyklu Mazury Loppet Cap.

Zmagania trwały dwa dni. Pierwszego zawody rozgrywano techniką klasyczną. W biegu głównym na dystansie 18 km tuż za pierwszą dziesiątką, na jedenastej lokacie uplasował się Rafał Koryciński.

Bardzo dobrze poradzili sobie także młodzicy w biegu na dystancie 10,8 km. Paulina Myszk zajęła drugie miejsce w rywalizacji kobiet. Klaudia Merchel była czwarta. W pierwszej dziesiątce w klasyfikacji mężczyzn znaleźli się - Damian Merchel ( na miejscu piątym) i Bartek Koszałka (na miejscu siódmym).

Drugiego dnia zawody odbywały się techniką łyżwową. W Biegu Głównym na dystansie 20 km był - Rafał Koryciński, który uplasował się na dziesiątym miejscu, Janusz Meissner był natomiast 23 w klasyfikacji ogólnej ( w swojej kategorii wiekowej M50 uplasował się na pozycji drugiej).

W kategorii Gimnazjów na dystansie 3 km Damian Merchel i Bartek Koszałka zajęli kolejno dziewiąte i dziesiąte miejsce, a Paulina Myszk była siódma.

W biegu dziewcząt Szkół Podstawowych na dystansie 1,5 km znakomicie spisała się Klaudia Merchel zajmując pierwsze miejsce.

- W tym biegu debiutowały nasze młodsze zawodniczki Natalia Myszk i Maja Merchel zajmując odpowiednio 14 i 16 miejsca.W najmłodszej kategorii na dystansie 200m również debiutował Maciej Merchel zajmując pierwsze miejsce wśród chłopców.
Kategorie szkolne były dobrze obsadzone, startowali w nich zawodnicy z wielu klubów, między innymi z Jasła, Piszu, Supraśla, Białegostoku, Kartuz i Gołdapi - informuje trener narciarzy Janusz Meissner.

Udział naszych narciarzy w zawodach był dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

Warto dodać, że trener narciarzy - Janusz Meissner wziął udział w zaliczanym do cyklu dwudziestych największych na świecie maratonów narciarskich - Wordloppet Dolomitenlauf w Austrii na dystansie 42km w stylu dowolnym. Zajął 161 miejsce. Zawody odbyły się w znanym alpejskim ośrodku biathlonowym w Obertilliach.