2,5-letni Kornelek po operacji oka, a zbiórka trwa nadal

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 12:45

W ubiegłym tygodniu Kornelek z Wielkiego Klincza przeszedł operację oka. Zabiegł odbył się bez komplikacji. Leczenie trwa jednak nadal, wciąż trwa także zbiórka środków na ten cel. Do pełnego sukcesu brakuje nieco ponad 300.000 zł.

Dzięki ofiarności wielu ludzi, licznym akcjom charytatywnym, czy zbiórkom do puszek w ciągu niespełna trzech miesięcy udało się zebrać ponad milion złotych, a tym samym dać dwuipółletniemu Kornelkowi szansę na pokonanie raka. Mały mieszkaniec Wielkiego Klincza pod koniec stycznia poleciał do Nowego Jorku, gdzie w ubiegłym tygodniu przeszedł operację.

- Doktor Abramson podczas operacji wykonał proces zamrażania jednego z guzów oraz wszczepił płytkę radioaktywną, którą po dwóch dniach usunięto. Zabieg odbył się bez żadnych komplikacji i niespodzianek. Dziękuję, że daliście nam tę szansę i mogę tu być i się leczyć, walczyć o moje zdrowie - informuje rodzina Kornelka.

Proces leczenia Kornela Woźnego trwa jednak nadal. Na jego koncie wciąż brakuje też pełnej sumy środków potrzebnych na ten cel. Kosztowny proces leczenia małego rycerza z Wielkiego Klincza można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto fundacji "Rycerze i Księżniczki", której jest podopiecznym.

To jednak nie jedyna możliwość, by okazać trochę serca. Poniżej przedstawiamy akcje charytatywne, które odbędą się na terenie powiatu kościerskiego, a dochód z nich zostanie przekazany na leczenie Kornelka.

Spektakl charytatywny dla Kornelka w Kościerzynie
W poniedziałek, 6 lutego o godzinie 18. w kinie Remus będzie miał miejsce spektakl charytatywny "Moneta z dziurką" w wykonaniu artystów z grupy teatralnej 3ARTS. Jest to kameralna jednoaktówka tylko dla widzów dorosłych o tym, jak łatwo ulec złudzeniom i do czego może doprowadzić ludzka pożądliwość. Dochód ze sprzedaży cegiełek wstępu przeznaczony zostanie na pomoc Kornelkowi z Wielkiego Klincza w walce z nowotworem złośliwym oka.

"Mamy talent" w Wielkim Klinczu
W niedzielę, 12 lutego Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Klinczu wraz z przyjaciółmi zaprasza na wydarzenie "Mamy talent". W programie występy artystyczne lokalnej społeczności. Gwiazdą wieczoru będzie Weronika Korthals. Podczas imprezy zbierane będą środki na rzecz Kornelka.

Bal karnawałowy w Orlu
Zespół "Ritmo", sołtys oraz Rada Sołecka w Orlu zapraszają na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 18 lutego w sali wiejskiej w Orlu. Wstęp 25 zł - cegiełka do puszek. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie małego mieszkańca Wielkiego Klincza.

O innych formach pomocy można przeczytać na facebookowym profilu Ostateczne starcie Kornela z siatkówczakiem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.