Dream Team Kartuzy zwycięzcą turnieju halówki rocznika 2000

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 13:36
fot. nadesłane/Mariusz Lamk

28 stycznia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2000 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to już dziewiąty turniej z cyklu SOMONINO CUP, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna FC Gowidlino, która odnosząc trzy zdecydowane zwycięstwa zdobyła komplet 9 pkt i wygrała grupę. O drugie miejsce trwała wyrównana walka pomiędzy trzema drużynami, gdzie wszystkie drużyny zdobyły po 3 pkt. Ostatecznie dzięki lepszemu bilansowi bramek w meczach bezpośrednich awans do ćwierćfinałów uzyskały ekipy Amatora Kiełpino oraz GTS Przywidz. Drużynie Amatora 2001 Kiełpino pozostała walka o miejsce dziewiąte.

W grupie B również z kompletem zwycięstw i do tego bez straconej bramki zwycięstwo odniosła drużyna W.K.S. Aramis Szopa wyprzedzając Cartusię 1923 Kartuzy (4 pkt). Obie te drużyny uzyskały awans do ¼ finału, zaś trzeciemu Amatorowi II Kiełpino oraz czwartemu FC 2002 Gowidlino (1 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca. W grupie C najlepszy okazał się Potok Pszczółki (7 pkt) wyprzedzając Dream Team Kartuzy oraz Gimnazjum Bukowina (obie po 4 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarty Amator III Kiełpino (1 pkt) zagrał o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, gdzie FC 2002 Gowidlino pokonało Amatora II Kiełpino 1:0, zaś w derbach Amatora drużyna 2001 po bezbramkowym remisie pokonała "trójkę" w serii rzutów karnych 2:1.

Kolejnym etapem były mecze 1/4 finału. W pierwszym bardzo ciekawym meczu mimo wyrównanej gry przez cały czas jego trwania Cartusia 1923 Kartuzy pokonała Amatora Kiełpino 2:0. W kolejnym spotkaniu doszło do pierwszej sporej niespodzianki, gdyż zwycięzca jednej z grup Potok Pszczółki przegrał z GTS Przywidz 0:1. W trzecim meczu FC Gowidlino zgodnie z oczekiwaniami rozgromił Gimnazjum Bukowina 5:1. W ostatnim pojedynku doszło do drugiego nieoczekiwanego rozstrzygnięcia, kiedy to drużyna W.K.S. Aramis Szopa, która do tej pory nie straciła nawet bramki uległa Dream Team Kartuzy 0:1. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.

Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął Amator II Kiełpino pokonując w derbach klubu trzecią drużynę 3:2, zaś dziewiąte FC 2002 Gowidlino, który okazał się lepszy od Amatora 2001 Kiełpino wygrywając w karnych 2:0 (w regulaminowym czasie padł remis 1:1).

W meczach o miejsca 5-8 wygrywali faworyci. Pragnąc odkuć się za niespodziewane porażki w ćwierćfinale potok Pszczółki rozbił Amatora Kiełpino 3:0, zaś W.K.S. Aramis Szopa pokonał skromnie 1;0 Gimnazjum Bukowina.

Mecze półfinałowe przyniosły kolejne sensacyjne rozstrzygnięcia udziałem pogromców faworytów z ćwierćfinałów. Wpierw znów 1:0 zwycięstwo odniósł GTS Przywidz pokonując Cartusię 1923 Kartuzy. W drugim meczu padł bezbramkowy remis i o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których obie drużyny raziły nieskutecznością i ostatecznie Dream Team Kartuzy pokonał zaledwie 1:0 FC Gowidlino.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Amator Kiełpino pokonał Gimnazjum Bukowina 3:2. W kolejnym meczu W.K.S. Aramis w meczu faworytów po fazie grupowej pokonał Potok Pszczółki 1:0 zajmując tym samym piąte miejsce w turnieju. Mecze o miejsce trzecie był bardzo wyrównany i przyniósł bardzo wiele emocji. W meczu padł remis 1:1 i o najniższym miejscu podium decydowały rzuty karne.

Po wielu seriach ostatecznie 5:4 wygrali zawodnicy z Kartuz. W meczu finałowym spotkały się drużyny, które wyraźnie "rozkręcały" się w trakcie turnieju i dochodząc do finału eliminowały z walki o zwycięstwo faworytów turnieju. W finale lepsi okazali się zawodnicy Dream Team Kartuzy wygrywając z GTS Przywidz 2:0.

Składy medalistów:
1. Dream Team Kartuzy - Michał Bałenkowski (1), Jan Duda (2), Mateusz Cirocki (1), Szymon Reich, Filip Cirocki (1), Remigiusz Belgrau, Sebastian Tusk
2. GTS Przywidz - Maciej Halman, Rafał Wiśniewski, Daniel Flisikowski (3), Damian Raducki, Szymon Żynda (2), Krzysztof Hinc, Adrian Wojtczak, Kamil Poniatowski (1)
3. Cartusia 1923 Kartuzy - Kacper Kobiela, Artur Szymański, Oskar Menard (1), Kacper Starzyński, Robert Kitowski (1), Karol Stefanowski, Kacper Paninski (2)

Ostateczna kolejność:
1. Dream Team Kartuzy
2. GTS Przywidz
3. Cartusia 1923 Kartuzy
4. FC Gowidlino
5. W.K.S. Aramis Szopa
6. Potok Pszczółki
7. Amator Kiełpino
8. Gimnazjum Bukowina
9. FC 2002 Gowidlino
10. Amator 2001 Kiełpino
11. Amator II Kiełpino
12. Amator III Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Błażej Krefta (FC Gowidlino)
- najlepszy bramkarz : Remigiusz Belgrau (Dream Team Kartuzy)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Kamil Poniatowski (GTS Przywidz)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.