Regularnie do stomatologa - dlaczego warto?

wtorek, 7 lutego 2017 r., 14:33
fot. nadesłane

Regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego to jeden z dobrych nawyków, które zastosować należy w życiu jak najwcześniej. Dobrze, jeśli odpowiednim przykładem są dla nas nasi najbliżsi, którzy nie wymigują się wyimaginowanym stresem i strachem i z odwagą stawiają czoła wyzwaniu - o ile tak właśnie nazwać można przekroczenie progu gabinetu stomatologicznego przynajmniej raz w roku.

Motywacja świadomych pacjentów może być bardzo różna - tu jednak należy zwrócić uwagę na to, że regularne stawianie się na przeglądach stanu uzębienia zapobiec może pojawieniu się głębszych ubytków oraz zminimalizować później odczuwany ból. Regularne wizyty w gabinecie sprzyjać będą również ogólnemu zadowoleniu z własnego uśmiechu, ubarwienia zębów oraz ich kształtu. To przecież jedynie dbałość może sprawić, że z radością będziemy dzielić się szerokim uśmiechem z całym światem.

Rozważając umówienie się do dentysty warto wiedzieć, że podczas przeglądu zębów stomatolog nie wykona żadnych radykalnych czynności - po prostu zanotuje informacje o stanie uzębienia i ubytkach, które należałoby zaleczyć.

Dobry przegląd potrzebny od zaraz

Aby jak najlepiej przygotować się do wizyty u stomatologa, warto zaczerpnąć informacji ile czasu trwa standardowy przegląd jamy ustnej oraz jakie czynności się z nim wiążą. Przed wizytą konieczne staje się odpowiednie przygotowania jamy ustnej - solidne szczotkowanie zębów oraz dokładne ich płukanie. Dobry stomatolog podczas rutynowego przeglądu przeprowadza z pacjentem wywiad: pyta o ogólny stan zdrowia, dolegliwości przewlekłe oraz poruszy kwestię problemów (lub ich braku) z uzębieniem właśnie. Tu warto zaznaczyć, że oglądając jamę ustną pacjenta, stomatolog dokona nie tylko przeglądu stanu uzębienia i istniejących już wypełnień, ale przyjrzy się także kondycji dziąseł oraz błony śluzowej.

Pacjenci odwiedzający stomatologa przynajmniej raz do roku wiedzieć również powinni o tym, że mają możliwość skorzystania z usługi oczyszczania zębów z nagromadzonego kamienia. Jednorazowa usługa w okresie 12 miesięcy jest całkowicie bezpłatna i bezbolesna.

Kwalifikacja do leczenia

Po przeprowadzeniu przeglądu jamy ustnej stomatolog decyduje, jakie działania stomatologiczne są niezbędne oraz kiedy warto pojawić się na kolejnej wizycie. Szczegółowo ustala też z pacjentem program leczenia, informując o wszelkich z dostępnych metod i sposobów. Dziś bowiem nie warto bać się bólu - istnieje tak wiele preparatów skutecznie likwidujących ból, że zachowany zostaje pełen komfort procesu leczenia.

Endodoncja na najwyższym poziomie

Kiedy standardowe metody leczenia nie przynoszą efektów bądź są niewystarczające, stomatolog kwalifikuje pacjenta do zabiegów z dziedziny endodoncji. Leczenie kanałowe od lat uznawane jest za jeden z najtrudniejszych, ale i najważniejszych zarazem obszarów działań stomatologicznych. Pozwala na uratowanie własnych zębów nawet wówczas, gdy niemal nie widać dla nich ratunku. Nie od dziś wiadomo bowiem, że zęby są przymiotem wartości i pewności siebie każdego z nas. Dbając o nie regularnie nie dopuścimy do leczenia kanałowego i będziemy mieć pewność, że własne uzębienie posłuży nam z powodzeniem jeszcze długi czas.

Artykuł poleca gabinet stomatologiczny Allecoudent

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.