Turniej Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 2008 - zwycięstwo Cartusii 1923 Kartuzy

środa, 8 lutego 2017 r., 14:52
fot. nadesłane/Mariusz Lamk

29 stycznia na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to szósty turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy.

Udział w turnieju wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A, która okazała się najmocniej obsadzona prym wiodła drużyna Lider Dębogórze, która zdobywając komplet 9 pkt wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskała Cartusia 1923 Kartuzy (4 pkt). Drużynom Jaguara Gdańsk (2 pkt) oraz Vigo Tuchom (1 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupa B była bardzo wyrównana, w sześciu meczach padły zaledwie dwie bramki i po zakończeniu rywalizacji musiały odbyć się serie rzutów karnych o pierwsze i trzecie miejsce w grupie. Ostatecznie grupę wygrał UKS Przyjaźń (5 pkt) pokonując w serii rzutów karnych 3:2 GAP II Bruskowo Wielkie (również 5 pkt). Obok tych drużyn awans do ¼ finału uzyskali młodzi piłkarze KS Skorzewo (2 pkt), którzy pokonali w rzutach karnych 2:0 Orły Gdańsk (również 2 pkt). W grupie C zdecydowanie najlepsza okazała się GAP Bruskowo Wielkie (9 pkt i żadnej straconej bramki) wyprzedzając Lew Lębork (6 pkt) i Orły II Gdańsk (3 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarte Qumple Gdańsk (0 pkt) zagrali o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których Jaguar Gdańsk pokonał Qumple Gdańsk 3:0, zaś Vigo Tuchom po bezbramkowym remisie pokonał w rzutach karnych Orły Gdańsk 2:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym pojedynku Cartusia 1923 Kartuzy pokonała GAP II Bruskowo Wielkie 1:0. Kolejne dwa pojedynki kończyły się zdecydowanymi zwycięstwami faworytów po fazie grupowej. Wpierw Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie pokonała KS Skorzewo 3:0, a następnie Lider Dębogórze wygrał z Orłami II Gdańsk 2:0. W ostatnim pojedynku niespodziewany zwycięzca grupy B UKS Przyjaźń przegrał z Lwem Lębork 0:2. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.
Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajęli Qumple, którzy w derbach Gdańska pokonali Orły 3:0, zaś dziewiąte Jaguar Gdańsk pokonując Vigo Tuchom 3:1.

Mecze o miejsca 5-8 były bardzo wyrównane i kończyły się wynikami nierozstrzygniętymi. W pierwszym po remisie 1:1 w serii rzutów karnych KS Skorzewo pokonało GAP II Bruskowo Wielkie 3:1. W drugim pojedynku nie padły żadne bramki, zaś strzały z szóstego metra lepiej wykonywali zawodnicy Orłów II Gdańsk pokonując UKS Przyjaźń 3:2.

Mecze półfinałowe stały na wysokim poziomie i miały dramatyczny przebieg. Wpierw Cartusia 1923 Kartuzy okazała się lepsza od GAP Bruskowo Wielkie wygrywając w kontrowersyjnych okolicznościach 2:1 po rzucie karnym strzelonym w ostatniej minucie. W drugim spotkaniu decydującym o wejściu do finału o zwycięstwie Lidera Dębogórze nad Lwem Lębork decydowała zaledwie jedna bramka.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. Pierwsze dwa kończyły się wynikami 1:0. Miejsce siódme zajęła GAP II Bruskowo Wielkie pokonując UKS Przyjaźń, zaś piąte KS Skorzewo po zwycięstwie nad Orłami II Gdańsk. Mecz o miejsce trzecie zakończył się wysokim zwycięstwem podrażnionej po porażce w półfinale Gminnej Akademii Piłkarskiej Bruskowo Wielkie 3:0 nad Lwem Lębork. W finale spotkały się dwie drużyny, które rywalizowały w grupie A. Po bardzo wyrównanym pojedynku zwycięstwo 1:0 odniosła Cartusia 1923 Kartuzy rewanżując się tym samym Liderowi Dębogórze za porażkę w tym samym stosunku w fazie grupowej.

Składy medalistów:
1. Cartusia 1923 Kartuzy - Tymon Sapała (1), Adam Gdaniec, Mikołaj Jędrzejczyk (8), Krystian Kąkol, Hubert Renka, Błażej Labuda, Bartek Labuda, Krzysztof Mamelski, Daniel Pioch
2. Lider Dębogórze - Grzegorz Górnicki, Szymon Kołodziejski, Konrad Karaś (3), Maciej Kowalski (4), Marek Filip, Antoni Wójcikowski (2), Michał Kaleta, Jan Denc
3. UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie - Aleksy Winsztal (2), Maksymilian Bibik (7), Mateusz Gałek, Gracjan Hermann (5), Mateusz Woś

Ostateczna kolejność:
1. Cartusia 1923 Kartuzy
2. Lider Dębogórze
3. UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie
4. KTS-K Lew Lębork
5. KS Skorzewo
6. Orły II Gdańsk
7. UKS Gminna Akademia Piłkarska II Bruskowo Wielkie
8. UKS Przyjaźń
9. Jaguar Gdańsk
10. Vigo Tuchom
11. Qumple
12. Orły Gdańsk

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Mikołaj Jędrzejczyk (Cartusia 1923 Kartuzy)
- najlepszy bramkarz : Szymon Kołodziejski (Lider Dębogórze)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Maksymilian Bibik (UKS GAP Bruskowo Wielkie)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.