Mezowo - Kiełpino. Zderzenie VW Polo z oplem

środa, 8 lutego 2017 r., 18:21
fot. BK

Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło na trasie Mezowo - Kiełpino. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Aż do dwóch zdarzeń drogowych niemal w tym samym czasie doszło na drogach w gminie Kartuzy w środowe popołudnie. W Lesznie czołowo zderzyło się audi z seatem, w wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby.

Z kolei na trasie Kiełpino - Mezowo na łuku drogi czołowo zderzył się VW Polo z Oplem Corsą.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem 25-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Vw Polo, którym kierował 31-latek - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, Jarosława Krefta.

W tym przypadku poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dziecko. Do szpitala przetransportowano 33-letnią pasażerkę polo. Kierujący byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Dzierżążno, OSP Somonino, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Okoliczności i przyczynę zdarzenia ustala policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.