Przemycał narkotyki przez granicę. Ukrywał się w powiecie kartuskim

czwartek, 9 lutego 2017 r., 12:19
fot. nadesłane/KWP w Gdańsku

W okresie od października 2015 roku do września 2016 roku miał przemycić z Holandii i Belgii na teren Niemiec 52 kg amfetaminy, którą później sprzedawał. Część z tych narkotyków miała trafić także do Polski. 32-letni mężczyzna był poszukiwany przez niemiecką policję. Został zatrzymany na terenie powiatu kartuskiego, gdzie ukrywał się w jednym z mieszkań.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o przemyt znacznej ilości narkotyków. 32-latek był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

- Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania ukrywa się na terenie powiatu kartuskiego. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Jak wynika z informacji przekazanych przez stronę niemiecką, 32-latek w okresie od października 2015 roku do września 2016 roku przemycił z Holandii i Belgii na teren Niemiec 52 kg amfetaminy, którą później sprzedawał. Policjanci ustalili również, że część tych narkotyków trafiła również do Polski - dodaje.

W środę mężczyzna stanął przed sądem, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji.

32-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Będzie także odpowiadał za przestępstwa popełnione w Polsce.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.