Sierakowice. Około 300 osób bawiło się na dorocznym Dniu Seniora

czwartek, 9 lutego 2017 r., 16:54
fot. AL

Czas karnawału to także czas organizacji Dni Seniora. W czwartek na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców Sierakowic i okolicznych miejscowości zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na zaproszenie to odpowiedziało około 300 osób, na które czekało wiele atrakcji. Czas seniorom umilał zespół muzyczny. Uczestnicy imprezy nie stronili więc od wspólnych tańców i chętnie brali też udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach.

Co roku przychodzi taki czas, że na zaproszenie szkół, sołectw, czy samorządów przy wspólnym stole mogą zasiąść najstarsi mieszkańcy danej miejscowości. Dni Seniora są tradycją w wielu sołectwach. Nie inaczej jest w Sierakowicach, gdzie co roku tamtejszy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców na wyjątkowy bal.

Tegoroczny odbył się w czwartek w sali Bieszczadnej, a zgromadził aż około 300 osób.

- Jest państwa więcej niż przed rokiem. To bardzo dobrze o państwu świadczy. Świadczy o tym, że chcecie być tutaj, razem. Dziękuję, że przyjęliście to zaproszenie i że mogę mieć to wielką przyjemność co roku być tu z wami. To, czego tak bardzo brakuje współczesnym czasom to rozmowy "na żywo". Żadna elektronika nie zastąpi drugiego człowieka. Ważne jest bycie ze sobą twarzą w twarz. To jest pewne dobro, które powinno być podtrzymywane. To, że chcecie uczestniczyć w tym spotkaniu, jest dowodem na to, jak ważne jest dla was spotkanie z drugim człowiekiem - mówił wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela.

- W imieniu całego samorządu życzę wam wiele zdrowia i opatrzności Bożej, żebyśmy mogli się tutaj spotykać w takim gronie lub większym. Niech trend zostanie zachowany, że z roku na rok jest was tutaj więcej - dodawał.

Poza poczęstunkiem i życzeniami od władz gminy, na seniorów czekało wiele innych atrakcji między innymi konkursy oraz wspólne tańce, do których przygrywał zespół muzyczny.

Wspólna zabawa trwała na późnych godzin popołudniowych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.