Egiertowo. Narkotyki ukrył w rękawie - grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

piątek, 10 lutego 2017 r., 12:47
fot. archiwum

W czwartek funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który prowadził 27-letni mężczyzna. Okazało się, że miał przy sobie amfetaminę. Policjanci sprawdzą też, czy nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

W Egiertowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali do kontroli samochód marki opel, który prowadził 27-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego.

- Mężczyzna w czasie kontroli zachowywał się dość nerwowo i był bardzo pobudzony. W związku z podejrzeniem, że mógł prowadzić pod wpływem środków odurzających, policjanci zabrali 27-latka na badanie krwi. Okazało się, że w rękawie schował też woreczek z białym proszkiem, była to amfetamina - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W piątek usłyszy zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jeśli badanie potwierdzi, że był pod wpływem narkotyków odpowie również za kierowanie pod wpływem środków odurzających.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.