Grzybno. Bal Seniora 2017

sobota, 11 lutego 2017 r., 19:11
fot. AL

Jest taki dzień, jeden raz w roku, kiedy na zaproszenie gospodarzy dwóch sołectw spotykają się najstarsi mieszańcy Grzybna i Kalisk, by wspólnie świętować i bawić się. W tym roku dzień ten przypadł w sobotę, 11 lutego. Rozmów w gronie dobrych znajomych, wspólnych tańców i śpiewów nie było końca.

W tegorocznej uroczystości uczestniczyło niemal stu seniorów, którzy najpierw wzięli udział w specjalnie im dedykowanej mszy świętej w kościele w Grzybnie, a potem spotkali się w miejscowej restauracji Feniks, by celebrować Bal Seniora 2017.

- Bardzo się cieszymy, że możemy zaprosić najstarszych mieszkańców dwóch sołectw na wspólny bal, który jest okazją do spotkania i integracji. Żyjemy w takich czasach, w których wszyscy gdzieś się spieszymy. Spotykamy się tylko "przelotem" na ulicy. Taka uroczystość, jak dziś, jest okazją, by zatrzymać się na chwilę, spotkać się ze znajomymi, porozmawiać i pobawić się przy muzyce - podkreślał sołtys sołectwa Grzybno, Wiesław Jancen.

- Cieszę się bardzo, że możemy się tu spotykać co roku jako dwa sołectwa. Jest mi niezmiernie miło, że możemy być tu razem. Z tej okazji chciałabym wam życzyć przede wszystkim zdrowia i pogody ducha, uśmiechu na każdy dzień, abyście każdego dnia cieszyli się z najmniejszych rzeczy, bo one stanowią całokształt naszego życia - życzyła z kolei wiceszefowa Rady Miejskiej w Kartuzach, Halina Stenka.

Wspólnie z seniorami świętował też burmistrz Kartuz.

- Z niezmierną radością po raz kolejny jestem tu wśród was. Czas szybko ucieka, więc korzystajmy z każdej chwili, gdy możemy usiąść wspólnie w otoczeniu rodziny, gdy możemy usiąść tu na tej sali. Cały czas w życiu się spieszymy. Wydawałoby się, że na emeryturze będziemy mieli ogrom czasu, ale niestety tego czasu zawsze brakuje. Dlatego też każde spotkanie, takie jak to dzisiejsze, daje nam chwilę odetchnienia, okazję do wspólnego spotkania i porozmawiania. Korzystajmy z takich chwil i cieszymy się nimi - akcentował Mieczysław Gołuński.

Poza życzeniami, włodarz gminy Kartuzy, wręczył też upominki najstarszym przybyłym gościom. Wśród seniorek miano to przypadło Helenie Lehman, z kolei wśród seniorów Stanisławowi Wiśniewskiemu.

Był to jednak tylko początek atrakcji, jakie przygotowano dla wyjątkowych gości. Na seniorów czekał też występ dzieci z Leźna oraz wspólne tańce w rytm zespołu muzycznego. A co najważniejsze, organizatorzy balu, dali możliwość jego uczestnikom do chwili wytchnienia, zabawy i spotkania dobrych znajomych.

- W balu seniora uczestniczymy po raz trzeci. Jest to wspaniała impreza. Atmosfera jest cudowna. Jest to spotkanie z ludźmi, znajomymi, nawet po wielu latach. Chodziłam tutaj do szkoły. Dziś patrzę na wiele twarzy, które poznaję, tylko muszę dopasować do nich nazwiska. Jest to niesamowite spotkanie. Coś pięknego. Trudno opisać to słowami - mówi jedna z uczestniczek balu, Genowefa Lehman.

- Jest to wspaniała okazja do tego, aby raz w roku spotkać się ze wszystkimi znajomymi, sąsiadami. Bardzo miło jest zobaczyć wszystkich. Mamy już trochę lat. Jest to też sposobność, by oderwać się od zmartwień dnia codziennego. Smutku jest dosyć. Chcielibyśmy trochę się oderwać od codzienności, pobawić się, pośmiać. I to spotkanie jest ku temu okazją. W balu seniora uczestniczę już od kilku lat i wybieram się na niego z wielką ochotą - dodaje Getruda Fularczyk.

Seniorzy sobotni bal będą z pewnością z radością wspominać przez co najmniej rok, bo wówczas znów się spotkają i będą mieli kolejną okazję do wspólnej zabawy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.