Staniszewo. Ośrodek Wychowania Przedszkolnego oficjalnie otwarty

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:23
fot. nadesłane/Zespół Szkół w Staniszewie

10 lutego br. zapisze się w historii Zespołu Szkół w Staniszewie, jako ten, w którym po wielu staraniach, otwarto Ośrodek Wychowania Przedszkolnego. Piękne, nowe sale, doskonale wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne przyciągają wzrok kolorami i bajkowymi misiami, które namalowane są na ścianach. Powstanie nowych sal było możliwe dzięki projektowi "Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy".

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektor Zespołu Szkół w Staniszewie.

- Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, historyczny długo oczekiwany zarówno przez społeczność naszego przedszkola, a także przez środowisko lokalne . Przenosi nas w czasy naszego dzieciństwa i naszej młodości, kiedy wszystko wydawało się piękne, proste, wspaniałe, bezproblemowe i jasne - podkreślała ze wzruszeniem Małgorzata Kreft.

W otwarciu przedszkola wzięli udział między innymi: burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński ze swoimi zastępcami, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Kościerzynie - Jolanta Szlagor, kierownik Wydziału Oświaty - Elżbieta Rejter, przewodniczący Rady Miejskiej w Kartuzach - Andrzej Pryczkowski wraz z radnymi z Komisji Oświaty, a także Małgorzata Kulawczuk - Grubba, która zaprojektowała sale przedszkolne oraz Adam Serkowski - wykonawca projektu, sołtysi Mirachowa i Staniszewa, przyjaciele szkoły Barbara i Andrzej Wentowie, a także rodzice i dyrektorzy szkół z terenu gminy Kartuzy.

Część artystyczną uroczystości uświetnił występ dzieci z trzech grup przedszkolnych. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, słuchając wierszyków i piosenek w wykonaniu milusińskich. W nagrodę każde dziecko otrzymało upominki od burmistrza Kartuz.

W drugiej części spotkania włodarz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Kreft oraz przedstawiciele dzieci z poszczególnych oddziałów przedszkolnych, dokonali uroczystego otwarcia przedszkola, przecinając biało-czerwoną wstęgę. Ksiądz Wojciech Trapkowski, wikariusz sianowskiego kościoła, poświęcił nowe sale przedszkolne.

Dyrektor placówki obiecała, że zrobi wszystko, aby w nowym przedszkolu było zawsze bezpiecznie i radośnie, a atmosfera tam panująca sprzyjała twórczej, efektywnej zabawie, nauce oraz mądremu wychowaniu.

oprac. AL
nadesłane/Zespół Szkół w Staniszewie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.