Bajkowe sale przedszkolne w kartuskiej "Dwójce" uroczyście otwarte

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 16:17
fot. AL

O trzy nowoczesne i dobrze wyposażone bajkowe sale przedszkolne wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach. Oficjalne oddanie do użytku Ośrodka Wychowania Przedszkolnego przy tamtejszej placówce odbyło się w poniedziałek. W sumie z nowych, kolorowych sal mogą cieszyć się aż cztery szkoły w gminie Kartuzy.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach jest jedną z czterech szkół z terenu gminy Kartuzy, przy której utworzono Ośrodek Wychowania Przedszkolnego. W sumie w Kartuzach, Kiełpinie, Staniszewie i Łapalicach powstało 99 nowych miejsc przedszkolnych.

- Dziś możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy wzorem do naśladowania. Jesteśmy przykładem na to, że za te pieniądze, wspólnie z urzędem marszałkowskim, wykonaliśmy coś, co będzie służyło na długo naszym najmniejszym mieszkańcom. Dajemy im szansę na rozpoczęcie edukacji w nowoczesnych warunkach, pięknych, kolorowych salach - podkreślał burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

- Bardzo zależy nam na wychowaniu przedszkolnym. Edukacja nie zaczyna się dopiero od pierwszej klasy szkoły podstawowej, ale właśnie od wychowania przedszkolnego. W sumie na rozwój edukacji przedszkolnej w całym województwie przeznaczyliśmy ponad 80 mln zł. Gmina Kartuzy zdecydowała się na realizację projektu, mimo iż nie wiedziała czy otrzyma dofinansowanie. Jest to najlepszy dowód na to, że byliście przekonani o tym, że te przedszkola są potrzebne - dodawał marszałek Mieczysław Struk.

Ostatecznie dofinansowanie na projekt wart ponad osiem milionów złotych udało się pozyskać, a wyniosło ono blisko siedem milionów złotych.

Wszystkie nowo powstałe ośrodki są dostosowane i zmodernizowane, a także doposażone w bazę dydaktyczną oraz niezbędne nowoczesne pomoce naukowe. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach zwiększających ich szanse edukacyjne, m.in. z zakresu robotyki, rytmiki, języków obcych, matematyki oraz teatru. Przyznane dotacje umożliwią również udział w zajęciach przedszkolnych dzieciom z niepełnosprawnościami.

Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego wspierać będą również 34 nauczycieli w zakresie doskonalenia umiejętności i kompetencji zawodowych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.