Policjanci zatrzymali kolejne osoby z narkotykami

wtorek, 14 lutego 2017 r., 11:04
fot. archiwum/MD-Z

W niedzielę w odstępie kilku godzin policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Obydwoje zostali zatrzymani w Kartuzach podczas kontroli drogowych. Przy jednym znaleźli amfetaminę, drugi miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 20 uwagę funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach przykuł osobowy mercedes, którym podróżował młody mężczyzna. Nerwowe zachowanie kierowcy w czasie kontroli od razu wzbudziło podejrzenia policjantów. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dwa woreczki strunowe z białym proszkiem. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczona przez policjantów przy 24-latku substancja to amfetamina.

Kilka godzin później patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej seata, którym podróżowała trójka młodych osób. Podczas kontroli 21-letniemu pasażerowi wypadła z kieszeni lufka. W trakcie dalszej kontroli policjanci znaleźli u niego zawiniątko z zielonym suszem. Także w tym wypadku badanie potwierdziło, że były to narkotyki, tym razem marihuana.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i w poniedziałek mieli usłyszeć zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.